Today.ua

Накопичувальна пенсія: українцям розповіли про конфіскацію заощаджень

Накопичувальна пенсія суворо охороняється законом і не може бути предметом застави чи стягнення. Тому, якщо навіть власник рахунку заборгував комусь гроші, його накопичувальна пенсія не може бути конфіскована.

Про це розповіла експерт запровадження другого рівня пенсійної реформи Ольга Бондаренко.

Отже, пенсійні накопичення не мають права заарештувати чи забрати в рахунок сплати будь-якого боргу. Вони недоторканні.

"Якщо у вас є пенсійні накопичення, то суд не може конфіскувати ваші гроші на пенсійному рахунку. Це ваше майно, яке не може бути використане жодним іншим способом, крім того, як воно має бути використане відповідно до закону "Про недержавне пенсійне забезпечення" , – розповіла експерт.

Крім того, якщо банк, в якому зберігався особистий накопичувальний рахунок майбутнього пенсіонера, збанкрутував і закривається, гроші з пенсійних рахунків "виводяться за дужки" ліквідації банку. Вони не входять до ліквідаційної маси.

"Якщо зберігач йде на ліквідацію, або туди запроваджують тимчасову адміністрацію, все, що стосується пенсійних активів, регулюється окремими нормативними документами", - уточнила експерт.

При цьому Ольга Бондаренко також наголосила, що нині в Україні вже існує система добровільних пенсійних накопичених. Проте цією системою охоплено менше ніж мільйон громадян. І цього, звісно, дуже мало.

Водночас, уряд розраховує запровадити в Україні обов'язкову накопичувальну пенсію вже у 2023 році. А поки, формування  накопичувальних рахунків деяких працюючих громадян розпочнеться в країні як експеримент.

Першими отримають гроші на свої накопичувальні пенсійні рахунки працівники підприємств, які підлягають великій приватизації. Нові власники зобов'язані будуть протягом двох років з моменту купівлі підприємства платити за працівників щомісячні відрахування до накопичувального фонду. Сума відрахувань дорівнюватиме 4% від зарплати кожного конкретного працівника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ