Накопичувальна пенсія призведе до виснаження бюджету: глава Мінфіну пояснив, чому без цього не обійтися

Автор: Марченко Любов

Накопичувальна пенсія, яка вже найближчим часом почне працювати в Україні, неминуче призведе до виснаження бюджету. Однак держава буде змушена піти на такі жертви, тому що іншого шляху забезпечити громадян на старості сьогодні немає.

Накопичувальна пенсія призведе до виснаження бюджету: глава Мінфіну пояснив, чому без цього не обійтися - today.ua

Таку думку висловив глава Мінфіну Сергій Марченко в інтерв'ю одному з вітчизняних видань. Систему накопичувальних пенсій потрібно впроваджувати в Україні негайно. Інакше сорокарічним українцям і тим, хто молодший від них, пенсії на старості не бачити. Солідарна пенсійна система вже й зараз гостро відчуває брак грошей. І якби не дотації з бюджету, то й нинішні мізерні пенсії людям нічим було би платити.

Однак із плином часу демографічна ситуація в країні буде тільки погіршуватися. І вже через пару десятків років працюючих громадян буде набагато менше, ніж пенсіонерів. Відповідно, ніяких відрахувань від їхніх зарплат не вистачить, щоб утримувати літніх громадян за рахунок солідарного Пенсійного фонду. Тому розраховувати на гідне утримання в старості зможуть лише ті українці, які будуть регулярно відраховувати частину своєї зарплати на накопичувальну пенсію.

Для цього будуть створені недержавні пенсійні фонди, на рахунках яких будуть акумулюватися накопичувальні кошти громадян. Ну, а щоб інфляція не з'їла заощаджень громадян, ці гроші будуть інвестувати в дохідні підприємства і примножувати. Накопичувальна пенсія призведе до виснаження бюджету: глава Мінфіну пояснив, чому без цього не обійтися При цьому формуватися накопичувальна пенсія буде за рахунок відрахувань від ЄСВ і за рахунок дотацій з бюджету.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

"Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5%, держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заявляючи - якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть", - пояснив глава Мінфіну.

Звичайно, всі повинні розуміти, що це вплине на наповнення бюджету. Ясно, що бюджет при цьому збідніє на ці гроші, які будуть відраховуватися з нього на накопичувальні рахунки працюючих громадян. Однак без цього не обійтися ніяк, говорить Марченко.

Якщо в одному місці щось прибуває, то в іншому обов'язково убуде. Поки невідомо, за рахунок яких бюджетних програм будуть виплачувати гроші на накопичувальні фонди. Не виключено, що за рахунок скорочення дотацій солідарному Пенсійному фонду. А це означає, що громадяни, які отримують і ще будуть отримувати пенсії лише з нього, з часом приречені отримувати менше виплат.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, зараз робити якісь висновки було би передчасно.

Нагадаємо, глава Мінфіну підкреслив, що накопичувальна пенсія ні в якій мірі не замінить солідарну. Просто дві пенсійні системи будуть існувати паралельно.