Today.ua

Накопичувальна пенсія провалена: в Раді відмовилися за неї голосувати

У Верховній Раді провалили проект пенсійної реформи. Причому до голосування він навіть не дійшов. Накопичувальна пенсія була "зарубана" ще на етапі обговорення у профільному комітеті.

У підсумку, профільний комітет Верховної Ради в більшості проголосував проти запропонованого проекту реформи. А отже, парламент не буде її навіть розглядати. Про це повідомив у своєму Facebook експерт Українського інституту майбутнього, економіст Данило Монін.

"Пенсійна реформа все ... Ще одна фундаментальна реформа мінус. Завалена в комітеті при першій-ліпшій нагоді. Навіть до залу не дійшла ... Вітаю всіх, хто був проти", - написав економіст.

Данило Монін, який брав безпосередню участь в розробці механізму накопичувальної пенсії, не приховує своєї досади. Економіста можна зрозуміти. Він, разом з іншими розробниками, вклав у цей проект чимало праці.

Навіть більше, розробники законопроекту були впевнені, що вже незабаром Верховна Рада схвалить його, і з зарплат  українців почнуться відрахування до накопичувальних фондів.

Втім, із самого початку в ідеї накопичувальної пенсії було не тільки чимало прихильників, але й чимало критиків. Причому побоювання критиків небезпідставні. В Україні дійсно сьогодні немає ні сприятливих економічних, ні навіть ментальних умов для створення накопичувальних фондів, які могли би відповідати двом основним вимогам - гарантіям безпеки і прибутковості.

Якщо накопичувальний пенсійний фонд не відповідає хоча б одній із цих вимог, він приречений на провал. У коментарях до лаконічного повідомлення Данила Моніна думки українців розділилися.

"Данило, Ви виконали ТАААКУ роботу! Як на мене - фундаментальна, економічно прорахована праця. Але не здавайтеся! Поки нехай ваша редакція полежить, можливо, до наступної ВР", "Винесемо на засідання Нацради з реформ, Президент, Прем'єр-міністр, Міністр соцполітики, Глава профільного комітету ЗА. Переможемо ", - пишуть прихильники реформи. "Ні, хлопці, спочатку ви розкажіть, як будете гарантувати ці внески, а потім реформи", "І слава богу. Поки немає виразних і безпечних інструментів для інвестування пенсійних накопичень, немає сенсу її затівати. Мало би, якщо б таким інструментом зробили землю і природні ресурси. А так воно було спочатку мертвонародженим", "І слава богу. Ще один податок на населення не проскочив. Але бачачи живим Гетьманцева, думаю не надовго", - пишуть ті, хто сумнівається в життєздатності накопичувальної пенсії в Україні.

При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що накопичувальні пенсії - це не тільки ключ до забезпеченої старості, а й потужний інвестиційний інструмент в руках держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ