Нафтогаз розповів, чому українцям приходять платіжки за газ із боргами

Багато українців скаржаться, що їм надсилають платіжки за газ із боргами. При цьому вони дорікають постачальникам газу, що ті приписують їм зайві кубометри і, відповідно, збільшують плату за спожитий енергоресурс. Проте у компанії Нафтогаз роз'яснили, що постачальники не визначають кількість споживання газу, це виключно – зона відповідальності компаній-розподільників.

Нафтогаз розповів, чому українцям приходять платіжки за газ із боргами - today.ua

Саме компанії, що займаються розподілом газу (облгази), несуть відповідальність за обсяги споживання газу в платіжках. Саме вони заносять показання лічильників кожного абонента на інформаційну платформу оператора ГРС.

"Це саме ті компанії, які приходять до вас періодично знімати дані лічильника, перевіряти стан газового обладнання. Облгази збирають показання лічильників через канали зв'язку", - йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Нафтогаз розповів, чому українцям приходять платіжки за газ із боргами Компанії-постачальники беруть дані про місячну витрату газу кожним абонентом вже з інформаційної платформи ГТС. Тобто, вони нічого не вигадують самі, а беруть готові цифри, внесені туди облгазами. І вже на підставі цих цифр нараховується щомісячна плата за газ. Її порахувати легко: треба місячний обсяг споживання помножити на тариф, який діє у кожній компанії, що займається постачанням газу.

Облгази, у свою чергу, беруть дані про споживання із показань лічильників, які передають абоненти. Але при цьому слід пам'ятати: показання лічильників необхідно передати з 1 по 5 число кожного місяця. Тільки таким чином місячне споживання відображатиметься коректно, і оператори газорозподільних мереж (облгази) зможуть передати реальні дані на інформаційну платформу.

Якщо ж споживач надає показання лічильника не з 1 по 5 число, а як йому заманеться, то методика розрахунку змінюється. Тоді витрати газу розраховують за граничними обсягами споживання. Щоби цього не було, слід передавати дані у визначений термін.

Якщо ж споживачі не погоджуються з кубометрами, які їм нарахували, вони мають з'ясовувати стосунки зі своїм облгазом. Тоді показники обсягу споживання можуть бути змінені, а плату за газ перерахують.

Нагадаємо, з травня 2022 року в Україні почнуть застосовувати іншу методику розрахунку плати за газ. Споживання газу рахуватимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua