Нафтогаз розповів, чому тариф на газ деяким споживачам підвищили до 47 гривень

Компанія Нафтогаз роз'яснила своїм споживачам, чому деяким з них із грудня доведеться сплачувати газ за тарифом понад 47 гривень. У компанії також пояснили, як їм уникнути переплати і отримати можливість купувати газ за фіксованим тарифом 7,96.

Нафтогаз розповів, чому тариф на газ деяким споживачам підвищили до 47 гривень - today.ua

Нафтогаз потрапив під шквал критики своїх споживачів після того, як стало відомо, що з грудня ті, хто отримує від нього газ, як від постачальника останньої надії, оплачуватимуть блакитне паливо за тарифом понад 46 гривень. До того ж, цей тариф щодня змінюватиметься. У якісь дні він може бути нижчим за 46 гривень, а в якісь і вищим, що, власне, вже відбувається.

При цьому критики нинішньої влади неабияк підлили оливи у вогонь своїми коментарями щодо нового тарифу. Нафтогаз розповів, чому тариф на газ деяким споживачам підвищили до 47 гривень

"З 2 грудня всі щасливі українці, яких кинули українські постачальники газу, і вони опинилися на поні, платитимуть не по 8 грн як у минулому місяці, не по 12 грн як у серпні, або 16 грн як у вересні.

Нова ціна газу для 460 000 домогосподарств, які знаходяться на ПОН 46,72 грн без урахування доставки.

Тобто фактично майже у 8 разів дорожче, ніж продають газ простим споживачам", - пише голова правління "Спілка споживачів комунальних послуг" Олег Попенко у своєму Facebook.

Попенко також висловив припущення, чому клієнтам ПОНу так завищили тариф на газ.

"Просто Нафтогазу дуже потрібні гроші, на премії та зарплати, адже це державна компанія..", - пише експерт.

Звичайно, новий тариф для ПОН не міг не викликати різко негативної реакції у самих споживачів, які вже в січні будуть змушені оплатити спожитий газ за такими цінами. Нафтогаз розповів, чому тариф на газ деяким споживачам підвищили до 47 гривень

"Що ж це відбувається, у січні за грудень 46 грн за куб для ПОН? Та де тих грошей набрати, щоб з вами розрахуватися? Ви про людей зовсім не думаєте!!!", - обурюється клієнтка на ім'я Ксенія.

"Прокоментуйте будь ласка новину. Не розумію що це?, - написала інша клієнтка, Олена, і додала: -Це ціна для населення, хто отримує газ у ПОН? На кожен день різна?".

Нафтогаз відповів клієнтам на їхні запитання. Нинішні тарифи для споживачів, які опинилися на обслуговуванні у ПОН, не взяті компанією "зі стелі". Вони розраховуються за формулою, визначеною постановою Кабінету Міністрів України №1102 від 25 жовтня 2021 року. Тож із тарифами усе законно.

Інша річ, що споживачі, які опинилися на забезпеченні ПОН, мали вже чимало часу, щоб укласти договір з іншим постачальником та на інших умовах. Хоча б із тим же Нафтогазом, який відпускає газ своїм постійним клієнтам за фіксованим тарифом 7,96.

Кабмін навіть знижував їм плату за газ до 7,96 протягом двох місяців (у жовтні та листопаді), щоби ті могли спокійно перевести подих і знайти собі іншого постачальника. Проте за два місяці цією можливістю скористалося лише 140 тисяч абонентів. Інші 460 тисяч чомусь воліли залишитися на старій ціні.

Втім, двері Нафтогазу та інших компаній-постачальників для них не зачинені і зараз.

"Радимо приєднатися до компанії та оплачувати за тарифом "Фіксований", де ціна становить 7.96 грн", - підказали у Нафтогазі.

Нагадаємо, Нафтогаз хоче перевести всі 460 тисяч клієнтів, що залишилися, на фіксований тариф автоматично. Проте зробити це самостійно компанія не має права. Тому Нафтогаз звернувся за відповідним дозволом до НКРЕКП.

ДЖЕРЕЛОhvylya