Нафтогаз попередив українців щодо небезпеки індивідуального опалення

Індивідуальне опалення в багатоквартирних будинках - радше зло, аніж добро. Крім того, що масова установка індивідуальних опалювальних приладів в багатоквартирних будинках може призвести до колапсу всієї системи опалення, це ще й несе реальну загрозу життю мешканців будинку.

Нафтогаз попередив українців щодо небезпеки індивідуального опалення - today.ua

Про те, чим може обернутися для жителів багатоквартирного будинку установка індивідуального опалення в квартирах, розповів Директор з енергоефективності та управління майном групи "Нафтогаз", глава Федерації роботодавців нафтогазової галузі Віталій Щербенко.

Встановлюючи у себе в квартирі індивідуальне опалення, люди оцінюють лише перевагу для себе особисто. І вона дійсно є, але тільки спочатку. Адже, якщо більшість мешканців будинку перейде на індивідуальне опалення, то такий будинок взагалі ризикує залишитися в холоді і темряві.

"Тому що, якщо всі сусіди захочуть так само добре і тільки у себе в квартирі, то всім відразу стане погано. Мережі (електричні або газові) просто не витримають і почнуть давати збій. І люди опиняться на межі комунального колапсу", - попереджає Щербенко .

Однак це далеко не всі неприємності, якими може обернутися масове захоплення індивідуальними засобами опалення для жителів багатоквартирного будинку. Нафтогаз попередив українців щодо небезпеки індивідуального опалення При масовій установці індивідуального опалення різко зростає викид парникових газів, і це призводить до таких концентрацій шкідливих речовин у повітрі, що вся вигода від такого опалення не компенсує і десятої частки тієї шкоди, яку завдає організму брудне повітря з токсинами.

Навіть більше, якщо будинок заздалегідь не проектувався під установку індивідуального опалення в квартирах, то в ньому і немає шляхів для відведення продуктів згоряння. А отже, всі вони будуть виводитися або на фасад будинку, або, що ще небезпечніше, у вентиляційну шахту. В останньому випадку це загрожує масовим отруєнням сусідів - аж до летальних випадків.

"Якщо будинок інженерно не пристосований до індивідуальних котлів і ваші сусіди, які поставили індивідуальні котли, виводять димоходи прямо на фасад або у вентиляційну шахту, ви будете дихати продуктами згоряння цих котлів. А це вже смертельно небезпечно", - попередив фахівець.

Тому установка такого опалення можлива лише в будинках, спроектованих під такі опалювальні системи. До того ж, за словами одного з топ-менеджерів Нафтогазу, централізована система опалення більш гнучка в плані використання палива, ніж індивідуальна.

Нагадаємо, тарифи на опалення у новому сезоні виростуть в середньому у півтора рази. В деяких містах їхнє зростання становитиме 30%, а в деяких і 70.

ДЖЕРЕЛОhvylya