“Нафтогаз“ підвищив тариф на газ для постачальників тепла: як зміняться ціни за тепло для населення

"Нафтогаз" підвищив у січні тариф на газ для підприємств теплової комунальної енергетики з 6,1 гривні за кубометр до 7,33. Таким чином, виробництво тепла тепер обходитиметься їм дорожче.

“Нафтогаз“ підвищив тариф на газ для постачальників тепла: як зміняться ціни за тепло для населення - today.ua

Нагадаємо, що компанія "Нафтогаз" продає підприємствам теплокомуненерго газ у рамках спеціальних зобов'язань (ПСО), тобто, за цінами, нижчими за ринкові.

При цьому в прес-релізі, опублікованому компанією "Нафтогаз", звертають увагу, що зараз підприємства теплокомуненерго працюють собі на збиток. Їхні фактичні витрати на виробництво тепла набагато вищі, ніж ціни, закладені в тарифи для споживачів.

Водночас, підприємства теплової комунальної енергетики не можуть підвищувати тарифів на свої послуги до закінчення опалювального сезону: їх стримує закон, прийнятий в березні минулого року у зв'язку з поширенням пандемії коронавірусу. Тому до закінчення опалювального сезону тарифи на тепло для нас, побутових споживачів, переглядатися не будуть.

“Нафтогаз“ підвищив тариф на газ для постачальників тепла: як зміняться ціни за тепло для населення Тим часом, підприємства теплокомуненерго купуватимуть у "Нафтогазу" газ за більш високим тарифом на газ. Природно, їхня збитковість буде зростати. Тому в Меморандумі, який недавно підписали між собою Кабмін, НКРЕКУ, "Нафтогаз" і мери міст, записано, що підприємства теплокомуненерго отримають компенсації за понесені втрати.

Зокрема, Меморандум містить такі принципові моменти:

  • До закінчення опалювального сезону "Нафтогаз" не переглядатиме тарифи для побутових споживачів.
  • Підприємства теплокомуненерго отримають відстрочку по розрахунках з "Нафтогазом" до 30 вересня.
  • Підприємства теплової комунальної енергетики отримають компенсацію у вигляді різниці між ринковим тарифом на газ і тим тарифом, який закладений в платіжки за тепло.
  • До 1 травня нинішнього року Кабмін, "Нафтогаз" і місцева влада повинні знайти джерела компенсації фінансових втрат, які понесли підприємства теплокомуненерго через знижений тариф на газ, який закладений в платіжки за тепло.
  • До 1 жовтня 2021 повинна бути вироблена нормативна база для виплати цієї компенсації.
  • Витрати на цю компенсацію не повинні бути покладені на місцеві бюджети.

Нагадаємо, для побутових споживачів тариф на газ до кінця опалювального сезону не буде вище 6,99 гривні за кубометр, а тариф на транспортування газу не повинен перевищувати 1,79 гривні.

ДЖЕРЕЛОnaftogaz.com
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...
Анастасія Приходько у день свого народження зізналася, про що мріє найбільше
Сьогодні, 21 квітня, свій день народження відзначає не тільки королева Англії Єлизавета II, а й українська співачка Анастасія Приходько. Артистка опуб...