Нафтогаз підвищив своїм клієнтам тариф на газ у півтора рази

Компанія Нафтогаз спантеличила своїх клієнтів місячним тарифом на газ у червні, який в півтора рази вищий за річний. Вартість "Місячного" тарифу на газ на червень склала 11,94 гривні за кубометр, що на 50% вище, ніж вартість газу за тарифним планом "Фіксований", який визначений на рік.

Нафтогаз підвищив своїм клієнтам тариф на газ у півтора рази - today.ua

Таким чином, Нафтогаз "поховав" надії своїх клієнтів на те, що влітку вони зможуть перейти на місячні тарифні плани і купувати газ за дешевшою ціною.

Вартість червневого тарифу на газ опублікувала прес-служба Нафтогазу на сайті компанії.

"Ціна газу в тарифному плані "Місячний" у червні становить 11,94 гривні/кубометр, в той час як клієнти газопостачальної компанії "Нафтогаз України" в рамках річного тарифного плану "Фіксований" мають одну з найвигідныших цін на газ - 7,96 грн / куб.м ", - йдеться у повідомленні.

Нафтогаз підвищив своїм клієнтам тариф на газ у півтора рази Крім того, в інформації прес-служби також повідомляють, що ціна на газ в Україні безпосередньо залежить від цін на цей енергоресурс, які складаються на європейському ринку, оскільки Україна ще з 2015 року інтегрована в європейський газовий ринок. 30% газу, який використовує наша країна, ми імпортуємо. Тому ціна газу в Україні коливається згідно коливань на європейському ринку. А в Європі ціни ростуть.

У повідомленні говориться, що зростання ціни на газ в Європі не характерне для літа. Однак цьогоріч воно спровоковане тиском Росії, яка скоротила поставки газу, змушуючи європейських партнерів змиритися із запуском "Північного потоку 2". А крім того, є ще один фактор, який впливає на світовий газовий ринок. Це - високі ціни на скраплений газ в азіатському регіоні. Зокрема, ціна на газ у Китаї в травні цього року була на 43% вище аналогічної минулорічної.

Разом з тим, експерти прогнозують, що в липні постачальники газу в Україні все ж повинні знизити місячний, липневий, тариф на газ. Правда це зниження буде невеликим і погоди, загалом, не зробить.

ДЖЕРЕЛОgas.ua