Нафтогаз відмовив своїм клієнтам в місячному тарифі на газ: залишився тільки річний

Компанія Нафтогаз вилучила зі своїх тарифних планів тариф "Місячний". Тепер її абонентам доступний тільки річний тариф "Фіксований".

Нафтогаз відмовив своїм клієнтам в місячному тарифі на газ: залишився тільки річний - today.ua

Раніше, після численних прохань і зауважень клієнтів компанії, Нафтогаз був змушений ввести місячний тариф на червень. Однак публікація червневого тарифу викликала більше здивування й обурення клієнтів, ніж його відсутність.

"Місячний" червневий тариф склав майже 12 гривень за кубометр, і був сприйнятий абонентами вкрай негативно. А між іншим, в ньому немає нічого дивного. Адже цього літа ціна газу на європейському ринку також не дешевшає, а навпаки, стає дедалі вища. А оскільки Україна "прив'язана" до європейського ринку і фактично третину своїх потреб покриває саме звідти, то й у нас тарифи на газ також ростуть.

Таким чином вийшло, що літні місячні тарифи виявилися набагато вище зимових. Це, загалом, було би протиприродно, якби ціна на газ на європейському ринку залежала тільки від сезонних коливань, а не була би заручницею політики. Нафтогаз відмовив своїм клієнтам в місячному тарифі на газ: залишився тільки річний Ігри, затіяні сильними цього світу навколо газопроводу "Північний потік-2", спровокували Росію на контрзаходи. Ну, а оскільки для РФ газ завжди був знаряддям шантажу, то Росія скоротила поставки газу в Європу, сподіваючись зробити європейських партнерів більш поступливими. Таким чином, із приходом літа газ в Європі, всупереч очікуванням, став дорожчати. Всі поспішають наповнити свої підземні сховища до зими, не знаючи, що іще може утнути російський постачальник. Тому ціна на газ і не падає.

Україна, природно, також виявилася в заручниках ситуації. Тому місячний тариф від Нафтогазу змусив його клієнтів бігти в аптеку по корвалол. Зрештою компанія вирішила прибрати тариф "Місячний" від очей подалі. В усякому разі - поки що. Поки в Європі ціна на газ не почне знижуватися.

А клієнти Нафтогазу, тим часом, надійно захищені тарифом "Фіксований", який дорівнює 7,96 і який таким залишатиметься по 30 квітня 2022 року.

Нагадаємо, раніше один із топ-менеджерів Нафтогазу заявляв, що компанія готує своїм клієнтам інший продукт - сезонний тариф. Проте, коли він з'явиться, яким буде і на скільки місяців буде розрахований, та й чи буде взагалі - поки невідомо.

ДЖЕРЕЛОhvylya