Нафтогаз оголосив про зміни в умовах оплати за газ з 1 жовтня: хто буде платити по-новому

Компанія Нафтогаз оголосила про зміни, які відбудуться в умовах оплати за газ для частини її клієнтів. Йдеться про тих побутових споживачах, які обрали для себе тарифний план "Комфортний сезон".

Нафтогаз оголосив про зміни в умовах оплати за газ з 1 жовтня: хто буде платити по-новому - today.ua

Для абонентів, які перейшли на "Комфортний сезон", змінюються умови оплати за спожитий енергоресурс. Якщо всі інші побутові споживачі компанії будуть, як і раніше, оплачувати вартість спожитого газу за показаннями лічильника, то абоненти, що перейшли на "Комфортний сезон", платитимуть щомісяця однакові суми. І так - протягом 7 місяців - доки триватиме опалювальний сезон, повідомляють на сайті компанії.

Взагалі, він в Україні зазвичай триває 6 місяців: із середини жовтня до середини квітня. Однак для зручності розрахунків тариф "Комфортний сезон" діятиме 7 повних місяців: з 1 жовтня по 30 квітня. Нафтогаз оголосив про зміни в умовах оплати за газ з 1 жовтня: хто буде платити по-новому

Що потрібно знати про платежі за тарифним планом "Комфортний сезон"

  • Тариф на газ у тарифному плані "Комфортний сезон" залишається таким самим і на такий самий термін, як і в річному тариф "Фіксований" - по 7,96 гривні за кубометр газу.
  • Щомісяця, протягом 7 місяців, сплачується однакова сума за газ.
  • За умови, що оплата за попередній місяць буде зроблена до 15 числа наступного місяця, абонент отримає знижку з оплати в розмірі 1%. При цьому оплата повинна бути проведена через особистий кабінет абонента або через чат-бот компанії.
  • Показання газового лічильника, як і до цього, слід передавати щомісяця, однак оплата буде здійснюватися не за лічильником.
  • Розмір щомісячного платежу визначається, виходячи з обсягу споживання газу за попередній опалювальний сезон. Береться сумарне споживання газу конкретним домогосподарством в минулому опалювальному сезоні (з 1 жовтня 2020 по 30 квітня 2021), яке ділиться на 7. В результаті отримують орієнтовний місячний обсяг споживання газу в опалювальний сезон. Цей обсяг множать на тариф 7,96 і отримують щомісячний розмір плати за газ.

При цьому, по завершенню опалювального сезону буде зроблено перерахунок споживання газу згідно з показниками лічильника. Якщо виявиться, що в новому опалювальному сезоні було спожито більше газу, то різницю просто доведеться сплатити додатково. Якщо ж, навпаки, виявиться, що газу спожили менше, то переплату зарахують на наступні місяці.

Нагадаємо, в Нафтогазі вважають, що тариф "Комфортний сезон" буде найбільш зручним для власників приватних будинків з газовим опаленням. Саме їм рекомендують перейти на новий тарифний план у першу чергу.

ДЖЕРЕЛОgas.ua