Нафтогаз оголосив про переведення своїх ТЕЦ на опалення соломою і тріскою

Компанія Нафтогаз Тепло, яка є "дочкою" компанії Нафтогаз України, переводить свої ТЕЦ на спалювання соломи та дерев'яної тріски. У Нафтогазі дійшли висновку, що використовувати таке джерело енергії їм буде вигідніше за газ.

Нафтогаз оголосив про переведення своїх ТЕЦ на опалення соломою і тріскою - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному із українських ЗМІ керівник компанії Нафтогаз Тепло Віталій Михайло.

Наразі компанія зайнялася пошуком постачальника, каже її топ-менеджер. Причому, як він заявляє, цей процес буде взаємовигідним, як для його компанії, так і для тих, хто постачатиме їй сировину для спалювання. Адже нерідко місцеві компанії, зайняті виробництвом того чи іншого виду продукції, не знають, куди їм подіти відходи. А тут вийде, що вони ще й матимуть змогу щось заробити на реалізації відходів виробництва. Нафтогаз оголосив про переведення своїх ТЕЦ на опалення соломою і тріскою

"Ми зараз перебуваємо в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, малий місцевий бізнес, який знатиме, що компанії для вироблення тепла та електроенергії щороку потрібна певна кількість біосировини. Нехай це буде тріска або солома. Це ще може бути спеціально перероблене сміття", - розповів Михайло.

За словами керівника, ТЕЦ, що належать Нафтогазу Тепло, почнуть переводити на альтернативні джерела енергії вже наприкінці квітня цього року.

Нафтогаз спиратиметься на досвід Данії, яка сьогодні є лідером у використанні відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). У цій країні близько 70% енергії отримують від ВДЕ та спалювання біомаси. Як приклад, наводять модернізацію системи опалення другого за величиною датського міста - Орхус.

"Громада мала станцію на вугіллі і за вісім років вона стала зовсім іншою: отримала генерацію за допомогою теплового насоса, вітрогенерацію та генерацію зі спалювання біомаси. А найголовніше – тариф для споживача не зріс", – зазначив Михайло.

Нагадаємо, голова Нафтогазу Юрій Вітренко розповів, яким буде тариф на газ із 1 травня.

ДЖЕРЕЛОglavred.info