“Нафтогаз“ буде поступово відмовлятися від газу: компанія бере курс на “зелену“ енергетику

Компанія "Нафтогаз" уже сьогодні думає про своє майбутнє. І щоб не ставити його в залежність лише від вуглеводнів, вона обрала стратегічний курс на розвиток низьковуглецевих напрямків. Тобто, одним із її пріоритетів стане "зелена" енергетика.

“Нафтогаз“ буде поступово відмовлятися від газу: компанія бере курс на “зелену“ енергетику - today.ua

Недавно глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв представив програму компанії "Стратегія 2025", в якій одним із пунктів стоїть розвиток низьковуглецевих технологій.

Детальніше про новий стратегічний напрям діяльності компанії розповіла радниця голови правління НАК «Нафтогаз України», керівниця напрямку «Низьковуглецеві бізнеси» Лана Зеркаль.

"Ми як компанія збираємося йти в ногу з прогресом у реалізації цілей Паризької угоди. Це означає зменшення емісії вуглецю, пов’язаної з нашою власною діяльністю….Це матиме вплив на весь наш бізнес-портфель", – повідомила Зеркаль.

"Нафтогаз" планує розвивати вітрогенерацію та водневу енергетику

Вітрогенерація

Україна, як одна з країн, що мають вихід до Чорного моря, має велетенський потенціал для розвитку вітрової енергетики, каже Зеркаль. Спеціалісти Світового банку порахували, що в зоні причорноморя можна розмістити об'єкти вітрогенерації потужністю 460 ГВт. Причому 250 ГВт з легкістю може освоїти Україна.

А оскільки "Нафтогаз" займатиметься видобутком газу на чорноморському шельфі, то сам Бог йому велів опанувати ще й цей вид енергетики.

Ще один вид "зеленої" енергетики - воднева енергетика

“Нафтогаз“ буде поступово відмовлятися від газу: компанія бере курс на “зелену“ енергетику

Ця галузь лише починає розвиватись на земній кулі. Її питома частка у валовому виробітку світової енергії становить лише 2%, однак до 2050 року є плани збільшити її частку до 20%.

"Нафтогаз" вже уклав меморандум з "Енергоатомом" щодо спільної роботи над розвитком водневої енергетики.

Отже, команія "Нафтогаз" активно береться за впровадження "зеленої" енергетики. Вона прагне вписатись у загальноєвропейську і світову тенденцію. Адже весь світ нині намагається зменшити вміст вуглецевих викидів і буде поступово відмовлятися від застарілих технологій, особливо від спалювання вугілля.

Компанія "Нафтогаз" не має наміру втрачати своїх клієнтів і партнерів, а тому обрала собі за мету до 2040 року стати вуглецево нейтральною компанією. Це зробить "Нафтогаз" привабливими для міжнародних інвесторів.

"Наші можливості для залучення інвесторів і побудови нових бізнесів є більшими, ніж у будь-якої іншої компанії. Саме з цим пов’язаний наш інтерес до низьковуглецевих бізнесів", - повідомила Лана Зеркаль.

Нагадаємо, глава компанії "Нафтогаз" Андрій Коболєв заявив, що його компанія готова запропонувати споживачам газ за фіксованою ціною на цілий рік.

Дочка Ольги Сумської прикрасила червону доріжку зі своїм красенем-чоловіком
Дочка Ольги Сумської разом з чоловіком з'явилися на відкритті 43-го Московського кінофестивалю. Антоніна Паперна виглядала чудово під руку зі своїм зн...
В Україні скоротять виплати по безробіттю: Мінекономіки пропонує нову редакцію закону
В Україні розробили законопроект, який звужує права безробітних і зменшує соціальні виплати, передбачені на період безробіття. Що передбачає новий за...
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...