Нафтогаз більш ніж удвічі завищує вартість українського газу при продажу населенню

Компанія Нафтогаз продає українцям газ вітчизняного видобутку за завищеною ціною. Ця ціна завищена більш ніж удвічі. При цьому влітку українці могли б обходитися тільки газом українського видобутку і, відповідно, користуватися тільки дешевими тарифами на газ.

Нафтогаз більш ніж удвічі завищує вартість українського газу при продажу населенню - today.ua

Про це йшлося в черговому випуску проекту "Народна думка" на платформі YouTube.

Компанія Нафтогаз, до складу якої входить "Укргазвидобування", відзвітувала що лише за п'ять місяців нинішнього року, їй вдалося підвищити обсяги видобутку українського газу за рахунок підвищення темпів буріння і загальної площі проходки.

"За півроку передали в експлуатацію 15 свердловин, 4 з яких високодебітні (є більш продуктивними), що сумарно дає країні півмільйона кубометрів газу на добу", - процитував блогер цифри від Нафтогазу.

При цьому він поділився деякими своїми розрахунками. Так, за минулий рік Україна спожила сумарно 18,5 мільярда кубометрів газу або ж, якщо перерахувати на добове споживання, то вийде 22 кубометра на добу.

"І тут лише тільки ці півмільйона на добу дають 5% (тут блогер трохи помилився: насправді 0,5 млн від 22 млн становлять не 5, а лише 2,27%, - авт.). І якщо такими ж темпами видобуток газу буде рости, то до кінця року будуть всі 10% (з тієї ж причини буде близько 5%, - авт.) ", - припустив автор проекту.

Однак це зростання внутрішнього видобутку газу чомусь ніяк не позначається на його вартості для нас, споживачів. Хоча для літнього споживання українцям цілком вистачило би тільки українського газу, говорить блогер.

Але ж він набагато дешевший, ніж ринкова європейська ціна, до якої у нас "прив'язали" ціни на газ. Так, ще не будучи главою Нафтогазу, Юрій Вітренко розповідав, що ціна українського газу становить приблизно 3,15 гривні.

"Нафтогаз продає його нам, українцям по 8.Тобто, бачимо більш ніж удвічі накрутку", - підсумував блогер.

При цьому Нафтогаз, судячи з червня, і не думає зменшувати українцям літні тарифи на газ, щоб вони хоч трохи могли перевести подих від вартості комуналки і, можливо, заощадити якісь гроші для оплати зимового споживання.

Нагадаємо, Нафтогаз розвінчав популярний міф про перехід до нового постачальника газу. Деякі постачальники лякають своїх споживачів, що при зміні постачальника доведеться міняти й газові труби. Це - неправда, заспокоїли в Нафтогазі. Трубами розпоряджається газорозподільна компанія, облгаз, до якої продавці газу ніякого стосунку не мають.

ДЖЕРЕЛОhttps://hvylya.net/news/231785-naftogaz-prodaet-ukrainskiy-gaz-s-dvoynoy-nakrutkoy-snizheniya-cen-mozhno-ne-zhdat
Українцям назвали терміни нарахування субсидії на опалювальний сезон за новими критеріями
У травні уряд України ввів нові правила нарахування субсидій для громадян. Початок опалювального сезону, на який як правило призначають субсидію, стар...
Соломія Вітвіцька влаштувала ніжну фотосесію у полі з маками
Соломія Вітвіцька продовжує радувати шанувальників численними фотографіями, розповідаючи про те, як вона подорожує то за кордон, то по красивих місцях...
Найбільш слабовільні знаки Зодіаку, які не можуть сказати іншим “ні“
Всі ми хочемо подобатися оточуючим, однак, коли нам намагаються сісти на шию, відповідаємо різкою відмовою. Однак деякі люди, народжені під певними зн...
Долар стає ненадійним: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження
Із середини минулого тижня курс долара в Україні трохи виріс, і долар зміцнився. Але фінансисти не вважають, що зростання курсу долара стало стійкою т...
Принцу Вільяму виповнилося 39 років: як герцога привітала королівська сім'я
21 червня принц Вільям відзначав день народження. Спадкоємцю королівського престолу, який стоїть другим у черзі на трон, виповнилося 39 років. У день ...