На озброєння ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Cougar

На озброєння ЗСУ вже надійшли американські бронеавтомобілі Cougar, які належать до класу MRAP. Про це повідомив український міністр оборони Олексій Резніков.

На озброєння ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Cougar - today.ua

Рєзніков не став уточнювати, скільки конкретно броньованих автомобілів Cougar отримали Збройні сили України. Він тільки розповів, що їх використовують Десантно-штурмові війська.

Вперше про те, що США в рамках військової допомоги передадуть Україні бронеавтомобілі Cougar, стало відомо у грудні 2022 року. Тоді 21 грудня Міністерство оборони США оголосило, що передасть у ЗСУ 37 броньованих машин Cougar. І ось у березні 2023 року ці машини вже стоять на озброєнні ЗСУ.

Cougar - це сімейство машин MRAP (у них посилений протимінний захист). Їх розробила американська компанія Force Protection на початку 2000-х років. Серійне виробництво цих бойових броньованих машин розпочалося у 2002 році. Cougar витримує вибух не менше 14 кг тротилу під колесом та 7 кг тротилу під днищем.

На озброєння ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Cougar

Cougar MRAP доступний у конфігураціях 4x4 та 6x6. Версія 4x4 відноситься до категорії I машин класу MRAP (в армії США є три категорії машин класу MRAP). Вона призначена для патрулювання, розвідки. Також вона використовується як машина зв'язку та управління. Екіпаж Cougar 4x4 складає 3 людини (командир, водій та стрілець). Може вмістити до чотирьох десантників.

Cougar 6x6 відноситься до категорії II машин класу MRAP. У ньому можуть поміститися до шести солдатів. Таку машину використовують як бронетранспортер або як військову вантажівку.

Cougar 4x4 та Cougar 6x6 можуть бути оснащені бронемодулем з відкритим верхом, який захищає від вогню зі стрілецької зброї. В модулі можна встановлювати кулемет калібру 76,2 мм або 12,7 мм.

На озброєння ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Cougar

Cougar стоїть на озброєнні армій США, Канади, Данії, Італії, Польщі, Великобританії (там вони використовуються під іншою назвою – Mastiff) та багатьох інших країн світу. Ці бойові машини активно використовувалися під час бойових дій в Афганістані та Іраку. Там вони довели, що ефективно захищають екіпаж та десантників під час вибуху мін та СВУ (саморобних вибухових пристроїв). Сподіваємось, що і в Україні вони будуть ефективними у боротьбі з російськими окупантами.

Нагадаємо, раніше Олексій Резніков повідомив, що Збройні сили України отримали американські бронетранспортери Stryker.