Today.ua

На опалювальний сезон бракує 10 мільярдів доларів: у Нафтогазі закликали українців грітися підручними засобами

На закупівлю газу для проходження опалювального сезону Україні бракує 10 мільярдів доларів. І немає певності, що ці гроші нам хтось дасть. За таких умов опалювальний сезон буде вкрай важким. Тому українцям радять запасатися теплими речами, ковдрами та харчами.

Про те, яким реально може бути опалювальний сезон, розповів голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв'ю The Guardian.

Що повідомив Вітренко?

Для проходження опалювального сезону Україні не вистачає газу. Щоб його імпортувати, потрібно близько 10 мільярдів доларів, яких, звісно, ​​також немає. Вся надія – на допомогу Заходу. Однак він і так нам активно допомагає від початку війни, а його ресурси, на жаль, не безмежні. Тому Вітренко каже, що "не може бути певним, що Україна отримає ці кошти, бо дуже важко бути упевненим під час війни".

Європа й сама цього року опинилася перед викликами, з якими їй треба якось впоратися. Дефіцит газу та інших енергоресурсів їх також не оминув.

У таких реаліях українцям слід готуватись до холодної зими. Опалювальний сезон у країні почнеться пізніше, ніж зазвичай, і закінчиться раніше. До того ж, температура теплоносія в опалювальній системі буде знижена. Через це температура в квартирах буде близько 17-18 градусів, що нижче за норму приблизно на 4 градуси.

Втім, фахівці ЖКГ кажуть, що реально температура у квартирах буде ще нижчою, оскільки 17-18 градусів буде температура у приміщеннях, які розташовані на вході теплоносія до будинку. А на виході буде набагато холодніше.

Тому глава Нафтогазу закликав українців запасатися ковдрами і теплим одягом – не для лижних прогулянок, а для того, щоб не замерзнути у своїх квартирах.

Однак, прохолодні батареї – не єдина проблема, з якою можуть зіткнутися українці цієї зими.

Можуть виникнути збої в енергосистемі країни

"Без західної фінансової підтримки нам не вистачатиме газу. І це означає, що у нас будуть дійсно високі ризики знищення енергосистеми. Без імпорту газу у великій кількості регіонів України будуть відключення світла", - каже топ-менеджер Нафтогазу.

Тобто навіть гіпотетично українці не зможуть ввімкнути електрообігрівачі та хоч якось зігрітися у своїх квартирах.

До того ж, як стверджують комунальники, у 80% багатоквартирних будинків внутрішні електромережі не готові до такого навантаження, яке може виникнути, якщо всі почнуть грітися електроприладами. У кращому випадку просто почне вибивати пробки, у гіршому – може виникнути загоряння проводки.

Це ще не всі кепські новини

Дуже багато залежатиме від того, як поведеться російський агресор. Якщо війська РФ і далі прицільно битимуть по об'єктах інфраструктури, українці взагалі можуть залишитися без газу та електрики. А надії на те, що в них прокинеться гуманізм, із кожним днем ​​дедалі менше.

Нагадаємо, ліміти на газ, виділені комунальним підприємствам на опалювальний сезон, значно скоротили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ