У той час, як Україна з міжнародними партнерами гарячково шукають шляхи для експорту українського зерна, у країні знову зросли ціни на хліб.
Про парадокси вітчизняного ціноутворення розповіло одне з інтернет-видань.
Ні морем, ні сушею
Незважаючи на всі зусилля як самої української влади, так і наших міжнародних партнерів, вирішити питання про стабільний експорт українського зерна поки що не вдається. Пропоновані варіанти відрізняються або ненадійністю, або надмірною витратністю, яка не окупиться навіть експортною виручкою за проданий товар.
Отже, поки що експортні потоки зерна з України не йдуть, і аграрії вже з побоюванням подейкують, що в елеваторах, заповнених торішнім зерном, не буде місця для закладення нового врожаю.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ціни стали зростати ще до війни
А тим часом, незважаючи на такий сировинний надлишок, в Україні вкотре зросли ціни на хліб. Вони почали рости із завидною постійністю ще до початку воэнних дій. А тепер, коли щодня зростають ціни на паливо, і стає дорожчою логістика, щомісячне підвищення вартості продуктів, і хліба в тому числі стало чимось на кшталт обов'язкового ритуалу.
Отже, порівняно з травнем вартість пшеничного хліба вагою 650 грамів зросла з 22,70 грн до 26,15. Подорожчав також і нарізний хліб. Тепер 600-грамовий буханець такого продукту коштує 29,90 замість 25,50 грн.
Виросла також ціна на хліб із житнього борошна. Так, буханець "Столичного" вагою 950 грамів тепер коштує 34,40 грн порівняно з травневою ціною 31,15.
При цьому "цеглинка" житнього хліба "Riga Бородинський" залишилася незмінною в ціні - по 26,40.
До речі, до війни зростання цін на хліб експерти пояснювали різними причинами: масовим вивозом зерна на експорт (як з'ясувалося, це не так, і в Україні ще повно експортних запасів зерна), а також підвищенням енерговитрат на випічку. Тепер до цієї причини додалася ще одна – підвищення витрат на логістику.