На електростанціях Ахметова екстрено зупиняють енергоблоки

На теплових електростанціях компанії ДТЕК Енерго, яка належить Рінату Ахметову, екстрено виведені з експлуатації відразу кілька енергоблоків. У керівництві компанії говорять, що енергоблоки виведені в ремонт задля того, щоби підготувати їх до майбутнього опалювального сезону.

На електростанціях Ахметова екстрено зупиняють енергоблоки - today.ua

Як тільки літо перейшло екватор, так відразу тема майбутнього опалювального сезону стає з кожним днем актуальнішою. Багато українців не встигли відійти від шокових цін минулого сезону і не встигли ще повернути накопичені борги, як привид нової зими з кожним днем набуває дедалі більше обрисів.

У минулому опалювальному сезоні Україні довелося пережити кілька стресових ситуацій через зупинки енергоблоків атомних електростанцій на ППР якраз у холодну пору року. Крім того, тоді в аварійному порядку була зупинена генерація на декількох енергоблоках теплових електростанцій. Десь не вистачило вугілля для ритмічної роботи, а десь просто виникла аварійна ситуація з обладнанням.

Щоби така ситуація не повторилася, цьогоріч енергоблоки виводять з експлуатації в ремонт у літню пору.

Так, днями компанія ДТЕК зупинила генерацію відразу на дев'яти енергоблоках Курахівської, Криворізької, Запорізької, Ладижинської і Добротворської ТЕС. Блоки вивели в ремонт.

При цьому говорять, що Рінат Ахметов воліє не вкладати великих грошей у серйозну модернізацію обладнання на своїх ТЕС, а тільки вичавлює з них максимальний прибуток. А енергоблоки, тим часом, обходяться невеликими поточними ремонтами. Втім, навряд чи мільярдер буде й надалі вкладати серйозні гроші в модернізацію вугільних станцій. Адже рано чи пізно Європа змусить Україну прийти до безвуглецевої енергетики. А отже, особливо вкладатися в модернізацію того, що незабаром піде в небуття, немає сенсу.

Нагадаємо, Німеччина та Великобританія пропонують Україні приєднатися до Безвугільного альянсу. Якщо наша країна до нього приєднається, то нам доведеться поступово закрити у себе всі вугільні шахти.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua