Мін'юст пояснив, як переселенцям отримати допомогу на проживання

В Україні мільйони людей після вторгнення російських військ були змушені залишити свої будинки та шукати притулок у безпечних районах. Держава надає їм різноманітну допомогу. Сьогодні ми розповімо, як внутрішнім переселенцям стати на облік та отримати допомогу на проживання.

Мін'юст пояснив, як переселенцям отримати допомогу на проживання  - today.ua

Спочатку слід зазначити, що держава надає допомогу громадянам, які були змушені виїхати з тимчасово окупованого Криму та з районів, де ведуться бойові дії.

Переселенцям для отримання від держави компенсації витрат за проживання (з урахуванням оплати ЖКП) потрібно спочатку стати на облік та отримати довідку про те, що вони є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Найближчим часом таку довідку можна буде отримати за допомогою мобільного додатка "Дія" (але коли конкретно – поки що не відомо). Наразі заява подається до органів соцзахисту, уповноваженої особи громади, ЦНАП.

Після цього подається заява на отримання допомоги - так само, як і заяву на отримання довідки ВПО.

Мін'юст пояснив, як переселенцям отримати допомогу на проживання Що ж до розміру компенсації, то для інвалідів та дітей вона становить 3000 гривень, а для решти осіб – 2000 гривень. Це щомісячні виплати. Вони закінчаться за місяць після війни.

Нагадаємо, раніше Арахамія озвучив умови, за яких Україна підпише мирний договір з Росією, війська якої у лютому вторглися на українську землю.