Мінімальна пенсія з жовтня стала вищою: хто та скільки отримуватиме

З жовтня в Україні здійснили перерахунок виплат багатьом категоріям пенсіонерів. Зокрема, стала вищою мінімальна пенсія у громадян віком від 65 років. Водночас, здійснили перерахунок мінімальних виплат і для інших громадян.

Мінімальна пенсія з жовтня стала вищою: хто та скільки отримуватиме - today.ua

Про те, як змінилися мінімальні пенсії українців, розповіло видання Napensii.

Доволі суттєво зросли пенсії 70-річних громадян. Усі вони з жовтня отримають щомісячну надбавку до виплат у розмірі 300 гривень. Причому для багатьох пенсіонерів віком 70+ мінімальна пенсія наразі зросте до 3000 гривень. Такі виплати отримають ті, хто має достатню кількість років страхового стажу: 30 років жінки та 35 чоловіки.

З жовтня зріс і розмір пенсій з інвалідності, яка отримана внаслідок війни. Для різних груп інвалідності та різних звань розмір мінімальної пенсії тепер становитиме від 4396 до 6532 гривні.

Мінімальна пенсія з жовтня стала вищою: хто та скільки отримуватиме

Крім того, стали вищими пенсії для громадян віком від 65 років. За умови, що вони мають стаж не менше 30/35 (жінки/чоловіки) років, їхня мінімальна пенсія тепер становитиме 2680 гривень. До жовтня вона була 2600. Тобто за наявності 30/35 років страхового стажу пенсіонери, яким вже є повних 65 років, не можуть отримувати менше 2680 гривень. А коли їм виповниться 70, їхня мінімальна виплата не може бути меншою за 3000 гривень.

Держава також підвищила мінімальну пенсію і для тих громадян, яким не вистачає страхового стажу. Зокрема, 80-річні пенсіонери тепер не можуть отримувати менше ніж 2600 гривень на місяць, а 70-річні – менше ніж 2500.

Водночас, для "молодих" 60-річних пенсіонерів, які отримували невисоку зарплату, розмір мінімальної пенсії, як і раніше, залишається рівним прожитковому мінімуму. Нині він становить 2027 гривень.

До речі, у Мінсоцполітики підрахували, що зараз в Україні розмір реального прожиткового мінімуму, принаймні, у 2,6 разу вищий за офіційний.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua