Мінімальна пенсія 4400 гривень: доходи літніх громадян в Україні значно виростуть

В Україні набув чинності закон, завдяки якому вдалося значно підвищити доходи деяких громадян похилого віку. Тепер у них мінімальна пенсія становитиме майже 4400 гривень. Йдеться про військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок війни.

Мінімальна пенсія 4400 гривень: доходи літніх громадян в Україні значно виростуть - today.ua

Про деталі нового пенсійного закону розповіло видання napensii.

Такі зміни до пенсійних виплат частини українців вніс Закон України № 2040-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства", який набув чинності наприкінці квітня 2022 року.

До ухвалення цього закону існували інші норми мінімальних пенсій інвалідам війни. Вони були прив'язані до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і були, зокрема, такими:

  • для І групи - 120%;
  • для ІІ групи - 110%;
  • для ІІІ групи - 105% прожиткового мінімуму.

Тепер, відповідно до нового закону, пенсії інвалідів-військовослужбовців відкріпили від прожиткового мінімуму та призначили фіксовані суми виплат. Мінімальна пенсія 4400 гривень: доходи літніх громадян в Україні значно виростуть З травня цього року вони стали такими:

  • для І групи – 5025 гривень;
  • для ІІ групи – 4610 гривень;
  • для III групи – 4396 гривень.

Таким чином, мінімальна пенсія військовослужбовців, які отримали інвалідність на війні, тепер складе майже 4,4 тис. гривень. Отже, мінімальна виплата цієї категорії громадян зросла більш ніж удвічі: 4396 грн проти 2030,7 грн, які вони отримували до набуття чинності новим законом.

При цьому їхні нові виплати, разом із рештою пенсій, підлягають щорічній індексації і, відповідно, зростатимуть у березні кожного року.

Нагадаємо, в Україні також збільшили надбавку до пенсій громадянам, які досягли пенсійного віку, але продовжили працювати. При цьому вони виявили бажання отримувати пенсію із більш пізнього терміну. Згідно з новим законом, їхні надбавки до пенсій можуть становити до 24% від основного розміру пенсії.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua