МВФ і Зеленський розійшлися в думках: чому Україні знову не дали грошей

Місія МВФ, яка розпочала свою роботу в Україні ще в наприкінці грудня і продовжила після різдвяних свят, завершилася безрезультатно: нам так і не дали грошей. Президент Володимир Зеленський говорить, що наша влада розійшлася з МВФ в деяких принципових питаннях. Тому переговори завершилися нічим. Однак восени міжнародні кредитори обіцяли повернутися.

МВФ і Зеленський розійшлися в думках: чому Україні знову не дали грошей - today.ua

Про те, що стало каменем спотикання у відносинах МВФ і України, Володимир Зеленський розповів під час брифінгу під час форуму "Україна 30".

Зеленський говорить, що із багатьох питань у нашої влади та МВФ взагалі немає ніяких розбіжностей. Однак із деяких питань вони не зійшлися в думках. Серед тих, в яких не зійшлися - деякі правки до законопроекту про Вищу раду правосуддя і про Конституційний суд.

"З деякими речами, які хоче МВФ, ми погоджуємося, а з деякими ні. Я гарант Конституції я захищаю незалежність. Ми будуємо сильну країну, в майбутньому незалежну від усіх", - пояснив свою позицію президент.

МВФ і Зеленський розійшлися в думках: чому Україні знову не дали грошей

Правда, він тут же зауважив, що відносини між Україною і МВФ не припинені, а лише поставлені на паузу. І вже в кінці року, упевнений президент, буде наступний транш від Міжнародного валютного фонду. При цьому він зазначив, що всередині України ніхто не допомагає владі налагоджувати мости з МВФ. Є при владі і запасний варіант - на випадок, якщо МВФ грошей все-таки не дасть і в кінці року, заспокоїв президент.

"У нас в цілому немає такого питання" якщо немає ". Якщо немає - у нас завжди є план Б, план В", - запевнив гарант.

Нагадаємо, місія МВФ завершила роботу в Україні з нульовим результатом. Сторони не зійшлися з ряду питань. У тому числі в ручному регулюванні тарифів. При цьому економісти кажуть, що до осені Україна зможе протриматися і без кредиту МВФ. Але якщо грошей не буде восени, то привид дефолту буде більш ніж реальним.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel