МВФ вимагає негайного підвищення тарифу на електроенергію для українців

Тариф на електроенергію, який зараз становить 1,68 гривні за кіловат-годину, вже влітку буде підвищено. Таку вимогу до української влади висунули кредитори з МВФ, і вони не мають наміру поступатися в цьому питанні.

МВФ вимагає негайного підвищення тарифу на електроенергію для українців - today.ua

Про це розповів співзасновник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Як стверджує експерт, МВФ вимагав підвищення тарифу на електроенергію ще з весни цього року. Дату вдалося відтягнути "завдяки" коронавірусу. Як то кажуть, не було би щастя, та нещастя допомогло. Отже, наразі в Україні тримається єдиний тариф на електроенергію для населення, який був встановлений із 1 січня для усього обсягу споживання.

Однак глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман недвозначно дав зрозуміти нашому уряду, що половинні заходи не пройдуть, потрібне радикальне підвищення тарифа на електроенергію, каже Юрій Корольчук.

"МВФ чітко говорить: потрібно забирати гроші у населення ... Що насправді сказав МВФ? Додаткові фінансові ресурси для електроенергетичного сектора - це RAB-тариф (тариф, який враховує вартість основних фондів енергокомпанії, - авт.) І великі тарифи для населення", - поділився експерт.

При цьому МВФ вважає, що у населення України вистачить грошей, аби платити за високими тарифами. Мовляв, у людей є чимало тіньових доходів. Їх-то якраз треба змусити вийняти з капшука і віддати за електроенергію, газ та інші блага цивілізації.

"Таке розкуркулення народу України в 21 столітті. Ну, а хто сказав, що буде легко з нашими міжнародними партнерами?", - додав Корольчук.

МВФ вимагає негайного підвищення тарифу на електроенергію для українців Йоста Люнгман

Однак, на думку українського енергетичного експерта, який знає своїх співгромадян краще, ніж заїжджий швед Йоста Люнгман, українці просто перестануть платити за дорогий енергоресурс. Це вже наочно підтверджується цифрами. Лише з початку 2021 року за три місяці, борг населення за електроенергію зріс удвічі і тепер становить 8 мільярдів гривень.

"У квітні буде точно 12 млрд. грн. І це за тарифом 1,68 грн. Після підвищення до 2,5 грн - борги досягнуть до рівня 30 млрд. грн. З тарифом більше 3 гривень - борги складуть 50 млрд. А далі Держстат буде лише встигати дописувати потрібні цифри до суми боргів ", - поділився своїм прогнозом Юрій Корольчук.

Мабуть пан Люнгман дещо перебільшує тіньові доходи населення України, а також не розуміє, що зарплати рядових українців дещо відрізняються від тих, які платять топ-менеджерам у МВФ.

Втім, що стосується боржників, то уряд має намір вести активний наступ на них, щоби змусити погасити всю заборгованість за комуналку. Для тих же, хто реально не може платити повну ціну за енергоресурси, передбачена програма субсидій, каже прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Ось тільки рік від року на субсидії в Україні виділяють дедалі менше грошей, а вимоги до субсідіантів усе більше посилюють.

ДЖЕРЕЛОhvylya
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...