МВФ прогнозує подальше скорочення реальної зарплати та зростання цін в Україні

Автор: Марченко Любов

МВФ погодив чотирирічну розширену кредитну програму для України. За 4 роки наша країна має отримати в борг від Міжнародного валютного фонду 15,6 млрд доларів. При цьому кредитор склав прогноз основних фінансових показників України на найближчі роки. Зокрема, МВФ спрогнозував, як змінюватиметься ВВП, інфляція та реальна зарплата у нашій країні.

МВФ прогнозує подальше скорочення реальної зарплати та зростання цін в Україні - today.ua

Про те, з якими фінансово-економічними показниками Україна житиме найближчі 5 років, МВФ розповів у своєму повідомленні про нову кредитну програму.

ВВП

За підсумками 2022 року ВВП в Україні скоротився на 30,3%. При цьому цьогоріч, залежно від розвитку ситуації на фронті, прогнозують зміну ВВП від 3% падіння до 1% зростання. Щодо наступного року МВФ не має сумнівів: ВВП у 2024 році зросте на 3,2%. У 2025 р. зростання внутрішнього валового продукту становитиме 6,5%, у 2026 – 5%, а у 2027 – 4%.

Інфляція

За підсумками 2022 року інфляція в Україні склала 26,6% (порівняно з груднем 2021 року). Далі показник інфляції змінюватиметься так:

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

  • 2023 рік – 20%;
  • 2024 рік – 12,5%;
  • 2025 рік – 8%;
  • 2026 рік – 6%;
  • 2027 рік – 5%.

Реальна зарплата

За 2022 рік показник реальної зарплати знизився на 21,1%. Далі за роками МВФ прогнозує таку динаміку реальної зарплати:

  • 2023 рік – (-2%);
  • 2024 рік - (+2,5%);
  • 2025 рік - (+5%);
  • 2026 рік - (+5%);
  • 2027 рік – (+4%).

МВФ прогнозує подальше скорочення реальної зарплати та зростання цін в Україні

Згідно з висновками МВФ, війна справила і продовжує справляти глибоко негативний вплив на економічне та соціальне життя України. Країна втратила багато великих підприємств на південному сході, які становили кістяк економіки. Активність економіки скоротилася приблизно на 30%.

При цьому в країні продовжуються активні міграційні процеси. Понад третину населення України було вимушено змінити місце проживання, рятуючись від війни. Крім того, ракетні удари агресора завдали великої шкоди енергосистемі країни. Все це, звісно, не сприяє відновленню довоєнного економічного потенціалу, зазначають у висновках МВФ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому кредитор наголошує, що найпершим завданням для українського уряду є поступове зниження інфляції та поступове повернення до плаваючого курсу долара. Крім того, в МВФ зазначають, що курс на вступ до ЄС, взятий Україною, сприятиме проведенню важливих економічних та соціальних реформ.

Нагадаємо, не виключено, що уряд перегляне список бюджетних обмежень на 2023 рік і все ж таки ухвалить рішення щодо підвищення мінімальної зарплати в Україні. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.