МВФ залишив Україну без грошей: чим завершилася місія міжнародних кредиторів у нашій країні

Автор: Марченко Любов

МВФ завершив свою місію в Україні, яка була розпочата ще в грудні 2020 року, перед католицьким Різдвом, і згодом працювала цілий місяць вже у цьому році. Місія завершилася нічим: МВФ грошей Україні не дав і ні на які поступки не пішов.

МВФ залишив Україну без грошей: чим завершилася місія міжнародних кредиторів у нашій країні - today.ua

Такі висновки можна зробити зі звіту постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана. Перегляду затвердженої раніше програми stand by не буде, повідомив Люнгман. А отже, не буде і грошей від МВФ.

Грошей не дали, але "дверима не грюкнули"

Як можна зрозуміти з його повідомлення, місія МВФ дискутувала з українською владою з широкого спектру питань: щодо посилення управління Нацбанком, поліпшення нагляду за фінансами, зниження фіскального дефіциту. Окремо обговорювали становище в енергетичному секторі країни. Зокрема, МВФ вказує на високий рівень корупції у цій сфері і наполягає на її усуненні. Ну і, звичайно, МВФ дуже не сподобалось ручне регулювання цін на газ після того, як в Україні начебто став працювати ринок газу.

Серед мовних зворотів, якими рясніє звіт Люнгмана, найбільш часто зустрічаються такі: "обговорення було продуктивним", "фонду потрібен більший прогрес", "дискусії триватимуть". МВФ залишив Україну без грошей: чим завершилася місія міжнародних кредиторів у нашій країні

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

МВФ не схвалює зниження тарифів на газ

За словами глави Мінфіну Сергія Марченка, Україна просила МВФ про перегляд положень раніше затвердженого Меморандуму. Зокрема, наша країна просила відсунути терміни виконання взятих нашою владою зобов'язань і при цьому зберегти передбачене програмою фінансування. До речі, в рамках цього фінансування Україна мала протягом 2021 року одержати 2,2 мільярда доларів у вигляді трьох надходжень від МВФ. Але поки не отримає нічого.

Серед інших моментів, в яких кредитори не зійшлися з нашою владою - тимчасова відмова від ринкового регулювання цін у газовому секторі. МВФ наполягає, що ціна на газ має бути ринковою, а наша влада не може на це погодитися. Тому й знизила споживачам ціну до кінця опалювального сезону.

В обох випадках - нічого особистого

Наша влада розуміє, що високі ціни за опалення можуть стати для неї похоронним дзвоном. Тому Кабмін пішов на регулювання цін не з любові до народу, а через інстинкт самозбереження. У свою чергу, у вимогах МВФ немає ненависті до українців, як і немає любові. Вони просто банкіри, які хочуть бути певні, що гроші їм повернуть. І повернуть із відсотками. І, звичайно, їм все одно, якою це буде зроблено ціною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, Україна, всупереч запевненням нашої влади, знову залишилася без грошей від МВФ. Поки, як кажуть фінансові аналітики, ми зможемо без них прожити. Але до початку осені справи можуть стати зовсім погані.

Цілком ймовірно, наступною неприємністю для українців стане відчутний ріст курсу долара, який дуже чутливий до відносин між Україною і МВФ, і як тільки ці відносини стають прохолоднішими, "американець" відразу починає тіснити гривню.

Головне