МВФ чекає від України низки поступок заради отримання чергового кредитного траншу. Для того, щоб гроші Міжнародного валютного фонду пішли в нашу країну, українська влада повинна виконати "домашнє завдання" від МВФ, з яким вона поки не справляється. Проте, якщо навіть це завдання буде виконано, і гроші підуть, українцям у найближчій перспективі легше не стане.
Тим часом, МВФ не скидає України з рахівниць. Він, як і раніше, розглядає нашу країну як фінансового партнера, правда, поки лише потенційного. Переговори між нашим урядом і представниками кредиторів, що тривали з кінця 2020 року по лютий 2021, ніякого результату не принесли.
"Дискусії тривають", - констатував на черговому брифінгу у Вашингтоні представник МВФ Джеррі Райс.
Українська влада і МВФ поки не знаходять точок дотику у питаннях, що стосуються незалежності Нацбанку, наповнення бюджету, невтручання влади в роботу антикорупційних органів та питаннях поліпшення корпоративного управління.
До речі, що стосується останнього, то усунення з посади глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва і фактичне усунення Наглядової ради цієї компанії було сприйнято кредиторами як негативний сигнал.
Глава представницька МВФ в Україні Йоста Люнгман, в свою чергу, заявив, що МВФ чекає від України великих поступок по пунктах, перерахованих кредиторами.
Крім тарифних питань, зависли також питання щодо скорочення бюджетного дефіциту, незалежності антикорупційних органів - НАБУ і САП, діяльності Нацбанку та аудиту COVID-фонду.
Деякі з них, зокрема, питання про діяльність Нацбанку, вже опрацьовані нашою владою та оформлені у вигляді законопроектів, які очікують свого розгляду в парламенті. Однак за деякими ще йдуть дискусії не тільки між Україною і МВФ, але й всередині української влади.
Нагадаємо, МВФ вимагає вдвічі скоротити субсидії для українців заради отримання нового кредиту.