МВФ екстрено передасть Україні 1,4 млрд доларів

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду прийняла рішення виділити Україні додатково 1,4 млрд доларів за програмою екстреної допомоги. Про це повідомила прес-служба НБУ.

МВФ екстрено передасть Україні 1,4 млрд доларів - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що ці гроші підуть на першочергові витрати державного бюджету. Вони допоможуть підтримати платіжний баланс нашої країни.

Глава НБУ Кирило Шевченко подякував керівництву МВФ за швидку відповідь на прохання України. Він підкреслив, що така допомога міжнародних партнерів є дуже важливою для України, яка зараз бореться з російськими окупантами.

МВФ екстрено передасть Україні 1,4 млрд доларів Нагадаємо, наприкінці 2021 року Україна підписала меморандум з МВФ заради отримання нового кредитного траншу у розмірі 700 млн доларів як економічну підтримку. Українська сторона взяла на себе зобов'язання продавати на вільному ринку щонайменше 40-50% обсягів видобутого газу Укргазвидобуванням.

Аналітик компанії Центр біржових технологій Максим Орищак вважає, що через це ціни для населення на газ піднімуться з 2024 року на 200%.

Раніше повідомлялося, що після запровадження в Україні військового стану Кабмін запровадив державне регулювання цін на деякі соціальні продукти.