МВФ “доб'є“ пенсіонерів: якщо вимоги кредиторів задовольнять, виживуть не всі українці

МВФ, на співпрацю з яким так розраховує українська влада, висуває Україні непомірно високі вимоги. Зокрема, міжнародні кредитори хочуть взяти під контроль українську судову систему. Однак вимоги МВФ стосуються не лише боротьби з корупцією, а й підвищення тарифів на енергоресурси.

МВФ “доб'є“ пенсіонерів: якщо вимоги кредиторів задовольнять, виживуть не всі українці - today.ua

Кандидат економічних наук Віктор Суслов, який раніше керував Мінекономіки, нагадав, які вимоги МВФ висуває української влади в обмін на надходження чергового кредитного траншу.

Чого хоче МВФ

  • Кредитори вимагають посилення антикорупційного законодавства. Зокрема, вони хочуть, щоби була посилена кримінальна відповідальність чиновників за неправдиве декларування. Крім того, вони вимагають більш широких повноважень для НАБУ.
  • МВФ також вимагає повної незалежності Нацбанку України.
  • Ще одна вимога МВФ стосується поправок до земельного законодавства.
  • Кредитори також вимагають повного скасування державного регулювання цін на енергоресурси і встановлення ринкових тарифів на всі комунальні послуги.

Остання вимога, якщо воно буде виконана, боляче вдарить по більшості населення України. А що стосується найменш захищених верств населення, зокрема пенсіонерів, то вони й зовсім потраплять за межу виживання, адже на межі вони знаходяться вже зараз. МВФ “доб'є“ пенсіонерів: якщо вимоги кредиторів задовольнять, виживуть не всі українці

"Однією з причин перенесення рішення щодо виділення чергових траншів МВФ послужило введення українським керівництвом у минулому опалювальному сезоні "стелі" ціни на газ для населення в розмірі 6,99 грн за один кубометр. Тепер же все це буде скасовано", - говорить Віктор Суслов.

Крім цього, він зазначив, що українцям і так вже виставили річні тарифи на газ, які вище того, що був минулої зими. Влада також планує майже дворазове підвищення тарифу на електроенергію. А за цими підвищеннями виростуть тарифи на решту комуналку.

При цьому екс-міністр нагадав, що середня пенсія в Україні становить 3500 гривень. Однак виплати більшості пенсіонерів не дотягують і до такого рівня. Вони отримують трохи більше двох тисяч, а деякі і того менше - на рівні прожиткового мінімуму.

"Єдине, чого не вимагає Фонд - виконання вимог законодавства України в частині соціальних гарантій ... Будь-які розрахунки показують, що пенсіонери при таких доходах фізично вижити не можуть. Що робити з пенсіонерами, куди їх відправляти, МВФ не говорить", - зауважив екс-міністр .

Нагадаємо, в Україні можуть скасувати індексацію пенсію через брак коштів і тиск МВФ.

ДЖЕРЕЛОglavred