Може повторити долю кавунів: ціни на виноград впали до збиткових

Урожай винограду цього року ризикує повторити долю кавунів. Велику частину врожаю смугастої ягоди фермерам довелося знищувати на полях через те, що їхній продукт оптовики не хотіли купувати навіть за символічними цінами. Ціни на виноград сьогодні такі, що виноградарям теж вигідніше його не продавати зовсім, ніж продавати. Однак вони все ж сподіваються, що ситуація може ще налагодитися.

Може повторити долю кавунів: ціни на виноград впали до збиткових - today.ua

Середня оптова ціна на виноград білих сортів цьогоріч впала до 24,98 грн. Це вдвічі менше, ніж було в аналогічну пору минулого року.

Із чорними сортами винограду ситуація трохи краща. За нього оптовики дають більш високу ціну, однак і вона не відповідає реальним витратам на вирощування сонячної ягоди. Втім, там ціна обвалилася у порівнянні з торішньою лише на 1,33 гривні і зараз становить 27,37.

Виробники кажуть, що такі ціни на виноград для них збиткові, проте сподіваються, що ситуація може трохи налагодитися ще в нинішньому сезоні, а також надіються на удачу в наступному році.

Може повторити долю кавунів: ціни на виноград впали до збиткових

Досвідчені виноградарі кажуть: вже за пагонами на лозі можна сподіватися, що в наступному році буде непоганий врожай. А отже, і доходи від реалізації винограду можуть бути непогані.

"Звичайно, не факт, що в наступному році ситуація буде краща, але вже за паростками на лозі ми бачимо, що обсяг врожаю може бути великим. Втім, погодні умови і ринкова ситуація можуть також значно вплинути на обсяги виробництва", - поділилася надіями директор компанії "ВИНС" Тетяна Шмаглюченко.

У нинішньому році урожай винограду вийшов не дуже вдалим - позначилися посушливі умови двох попередніх років. Через це на лозі утворилося мало плодоносних пагонів, і урожай вийшов нижче середнього. Звичайно, за таких умов можна було очікувати вищих цін на ринку. Однак і доходи українців через пандемію впали. Тому гроші в основному витрачаються на покупку товарів першої необхідності, а на виноград та інші ягоди виділяються за залишковим принципом.

Нині за словами Тетяни Шмаглюченко, найбільшим попитом на ринку користується сорт Кіш-миш.

"Ми вирощуємо і чорний, а в наступному році, сподіваюся, виведемо на ринок рожевий Кіш-миш. Крім того, український споживач часто обирає велику товарну ягоду з насиченим смаком, наприклад, сорт Лівія, - говорить директорка.

У роздрібній мережі вартість винограду, звичайно, набагато вища, ніж за нього дають оптовики. Так, у мережі АТБ рожевий виноград вартує 41,95 гривні, в METRO білий йде за 59,90, Кіш-миш - за 39,90. У супермаркеті NOVUS чорний виноград продають по 53,99, а в Ашані білий можна купити за 44,50 гривні.

Нагадаємо, на Херсонщині фермери своїми руками знищили частину врожаю кавунів через відсутність попиту на свій товар.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel