Шахраї крадуть гроші з банківських карток українців при покупках в інтернет-магазинах

Банківська картка легко може стати мішенню аферистів при покупці в інтернет-магазині. Тому власникам карток не зайвим буде запам'ятати прості правила, які можуть набагато зменшити ймовірність, що ви станете черговою жертвою шахраїв.

Шахраї крадуть гроші з банківських карток українців при покупках в інтернет-магазинах - today.ua

"Важливо по максимуму контролювати всі операції в інтернеті - в цьому допоможуть СМС і push-повідомлення, ліміти на витрати на добу або на місяць, особливо уважно потрібно стежити за банківськими даними та персональною інформацією", - говорить фахівець із безпеки компанії Slaxico Павло Томенко.

Яких правил слід дотримуватися при оплаті товару банківською карткою

  • Платіть за товар безпосередньо карткою, а не перекладайте гроші в різні електронні гаманці. З гаманців їх викрасти простіше.
  • Краще не прив'язувати свою банківську картку до сайту чи будь-якого додатку. Якщо звичайно ви робите покупки в якомусь одному магазині і впевнені в його надійності, то тоді можна прив'язати карту до його сайту, в інших випадках краще цього не робити.

Шахраї крадуть гроші з банківських карток українців при покупках в інтернет-магазинах

  • Не вводьте дані з вашої картки на сумнівному сайті. Перевірені платіжні сайти обов'язково містять в адресному рядку "замочок". Крім того, на перевірених платіжних сайтах повинні бути знаки MasterCard SecureCode, Visa Secure і Mir Accept.
  • Ніколи не розголошуйте ані в усній, ані в письмовій формі свої персональні дані, прив'язані до вашої картки: кодове слово, пароль до інтернет-банкінгу або цифри на зворотному боці вашої картки.
  • На відповідайте на запити, коли у вас запитують цифри коду з SMS-повідомлення, що прийшло на ваш телефон.

Якщо "з того боку" у вас запитують щось подібне, потрібно відразу перервати спілкування і бажано звернутися до свого банку, щоби ваш рахунок заблокували.

Тим, хто часто користується онлайн-покупками, є сенс завести окрему платіжну карту і встановити на ній ліміт витрати коштів: денний, або тижневий, або місячний. Якщо навіть вашу банківську картку атакують шахраї, більше відведеного вами ліміту їм не дістанеться.

Нагадаємо, фахівці також розповіли, які прийоми найчастіше використовують інтернет-шахраї, щоб отримати доступ до грошей своєї жертви.

ДЖЕРЕЛОgsminfo