Монета номіналом 2 копійки може принести своєму власникові не одну тисячу доларів. Потрібно лише знати ознаки, за якими можна відрізнити, що ви тримаєте в руці позбавлення від комунальних боргів або банківського кредиту.
Виручити від декількох сотень гривень до кількох тисяч доларів можна, звичайно, далеко не за кожну 2-копійчану монету, що завалялась у вашому гаманці. Ця монета має відрізнятися від своїх родичів деталями карбування і металом, з якого вона виготовлена.
На спеціалізованому ітернет-ресурсі Мonitex оригінальна 2-копійчана монета була продана за рекордну суму в 90 тисяч гривень. Звичайно, виявити таку "копієчку", як і продати її за таку суму - рідкісна удача, однак за трохи "простіші" монети такого номіналу цілком реально виручити від декількох сотень до півтора-двох десятків тисяч гривень.
Якою має бути цінна двокопієчна монета
По-перше, вона має бути 1992 року карбування. Саме тоді була випущена пробна партія таких монет. Монети були випущені обмеженим тиражем - близько 30 штук. Тож не дивно, що відшукати таку рідкість не так просто.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Друга відмінна риса таких монет - вузький вінок, який значно віддалений від бурту.
Така монета може бути виконана з різних металів: алюмінію, немагнітної або магнітної стали, нікелевого сплаву, міді. Найдешевшою вважається монета з алюмінію. Однак і за неї можна виручити від 13 до 20 тисяч гривень. Монети, виконані з інших металів, цінуються дорожче.
Монета загалом виглядає так:
- На реверсі зазначений номінал "2 копійки".
- На аверсі викарбувано напис "Україна" і малий герб, а також вказана дата ", 1992".
- Гурт у монети гладкий.
- Діаметр - 17,3 мм.
- Вага - 0,64 г (для монети з алюмінієвого сплаву, в інших може бути інша вага).
Нагадаємо, українці також можуть непогано заробити на монетах часів СРСР. Старі радянські монети, викарбувані в 20-30 роках минулого століття, йдуть за п'ятизначні суми в гривнях.