Монета номіналом в 2 гривні продана в Україні за 50 тисяч: такого раритету годі й шукати

В Україні на аукціоні монета номіналом 2 гривні пішла з торгів за 50 тисяч гривень. Лот був виставлений на аукціоні Violity.

Монета номіналом в 2 гривні продана в Україні за 50 тисяч: такого раритету годі й шукати   - today.ua

Власник монети, що виставив її на продаж, запевняє, що таких більше немає ні у кого. Монета була викуплена ним відразу після карбування - з монетного двору. Тому він гарантує її унікальність.

"Одна з найрідкісніших монет України! Була відсутня в каталозі Коломійця. Лежить в моїй колекції з 1996 року, прямо з монетного двору! Пробний латунний (без нікелевого покриття!) Примірник в експериментальній (на момент карбування) упаковці. За моїми відомостями - тираж 8 штук ", - розрекламував свій товар продавець.

Реклама спрацювала безвідмовно: на цей лот набігло 44 нумізмата. Природно, монета дісталася тому, хто запропонував за неї найбільшу суму. Таким чином і сформувалася ціна за цей раритет. Монета пішла з молотка за 50 тисяч гривень. Монета номіналом в 2 гривні продана в Україні за 50 тисяч: такого раритету годі й шукати  Отже, власник рідкісної монети виявив далекоглядність, коли в 1996 році викупив її з монетного двору. Тоді вона, звісно, коштувала набагато дешевше. Для того, щоби товар виріс у ціні, знадобилося чверть століття, що за нумізматскими вимірами - взагалі одна мить. І ось тепер вдалося продати 2 гривні за такі пристойні гроші.

Взагалі, далеко не всі монети, якщо, звичайно, їм не по тисячі років, можуть коштувати дорого. Навіть якщо їм вже по сто років, але їх багато, то за великі гроші таку монету не продати. При цьому за зовсім нові гроші, вже періоду української незалежності, нумізмати нерідко готові викласти пристойні суми.

В Україні цінні монети умовно ділять на три групи

  1. Експериментальні монети. Наприклад, українська монета номіналом у 15 копійок, яка була випущена невеликою пробної партією. Їх передумали вводити в обіг, і монети з цієї партії відразу стали раритетом.
  2. Монети із заводським браком. У таких грошиків може бути два аверси або два реверси, або ще який-небудь характерний "вроджений" дефект. Це відразу додає монеті цінності, і вона стає набагато дорожче свого номіналу.
  3. Монети, виготовлені з нетипових металів. Наприклад, всі її побратими виготовлені з одного сплаву, а вона з іншого. Такі зразки також можуть бути зроблені перед запуском монети в оборот як пробні. І ось завдяки такій своїй особливості, вони й виросли в ціні.

Нагадаємо, на тому ж аукціоні радянська монета номіналом у 3 копійки продається дорожче 13 тисяч доларів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel