Молоко в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: порівняльний аналіз цін на продовольство

Автор: Марченко Любов

Ціни на продовольство в Україні вже впритул наблизились до європейських. А на деякі види продукції вони навіть перевершили вартість аналогічних товарів у Європі. Зокрема, молоко в Україні дорожче, ніж в сусідніх з нами Польщі та Росії. Втім, воно навіть коштує вище, ніж в далекій від нас Португалії.

Молоко в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: порівняльний аналіз цін на продовольство - today.ua

Так, вартість літра молока у нас становить близько 30 гривень, тоді як в Польщі, Угорщині, Португалії та Росії літр цього продукту вартує  від 18,30 до 25,28 гривні.

Такі високі ціни на молоко обумовлені низькою державною підтримкою виробників, а також високими податками, вважають експерти. Як констатує голова правління асоціації "Укрмолпром" Зінаїда Карпенко, через високу вартість молока, Україна імпортує багато молочних продуктів із сусідніх країн.

І це - в той час, коли у нас є всі агрокліматичні умови для розвитку молочного тваринництва. Втім, у нас в Україні взагалі хороші умови для розвитку аграрної галузі в цілому, що ніяк не реалізується на практиці.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через те, що багато видів продовольства доводиться імпортувати, українські ціни на продукти дедалі більше наближаються до європейських і скоро почнуть їх перевершувати за всіма видами. Водночас, зарплатам українців дуже далеко до зарплат наших сусідів по континенту. Молоко в Україні коштує дорожче, ніж в Європі: порівняльний аналіз цін на продовольство Втім, навіть лідерські позиції у виробництві деяких видів продовольства, не врятували українців від рекордних цін на ці види продовольства. Зокрема, йдеться про вартість соняшникової олії. Україна лідирує в світі по виробництву цього продукту, але при цьому ціна на соняшникову олію, як і ціна на молоко, у нас вища, ніж у багатьох інших країнах.

Поки у нас вигідно відрізняються від європейських лише ціни на овочі. Вони у нас відчутно нижчі. Втім, це правило не стосується ранніх українських овочів, які значно дорожче зарубіжних.