Багатьом українцям скасують доплату до пенсії через брак грошей у ПФУ

Автор: Марченко Любов

Багатьом літнім українцям, крім основної виплати, належить ще й доплата до пенсії. Доплати бувають різних видів, і в основному, незважаючи на війну та проблеми з наповненням бюджету, держава продовжує їх виплачувати. Однак одній категорії громадян доплати припинили. Причому влада вважає, що їх треба скасувати у законодавчому порядку.

Багатьом українцям скасують доплату до пенсії через брак грошей у ПФУ - today.ua

Йдеться про доплату до пенсії громадянам, які мешкають у Чорнобильській зоні.

Згідно із законом, мешканцям Чорнобильської зони належить щомісячна доплата до пенсії. Вона передбачена Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Цю доплату скасували ще за часів президентства Петра Порошенка. Проте згодом у липні 2018 року Конституційний Суд зобов'язав державу відновити її виплату. Але виплати досі не відновлено.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Причому йдеться не про символічні суми в пару сотень гривень, а про доволі солідні гроші. Так, пенсіонерам із зони радіоактивного забруднення належить доплата до пенсії у розмірі однієї, двох або трьох мінімальних зарплат.

Багатьом українцям скасують доплату до пенсії через брак грошей у ПФУ

В уряді кажуть, що за той час, поки виплату цих доплат було призупинено, утворилася величезна заборгованість ПФУ перед тамтешніми пенсіонерами. Природно, що на компенсацію цієї заборгованості держава не має грошей. Тим більше зараз, коли в Україні триває війна, і щомісяця країна змушена витрачати всі гроші, зібрані від податків, на армію. При цьому Пенсійному фонду не вистачає власних надходжень, і його доводиться дофінансовувати з бюджету.

Тому влада схиляється до того, щоби взагалі законодавчо скасувати доплату для пенсіонерів, які мешкають у зоні радіоактивного забруднення. В уряді вважають її недоцільною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Йдеться не про пенсіонерів-ліквідаторів, не про постраждалих пенсіонерів, а про людей, які умовно все життя пропрацювали в Одеській області, а під пенсію купують будиночок на Житомирщині, переселяються і подають заявку на виплату цієї надбавки", - пояснили в ПФУ.

Нагадаємо, двом категоріям громадян можуть скасувати пенсії з однієї причини. Це може статися, якщо пенсіонер знайшов роботу і приховав це.