Чимало українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зберегти страховий стаж під час війни

Автор: Марченко Любов

Через війну у багатьох українців перестав зростати страховий стаж. Через це вони або не зможуть вчасно вийти на пенсію, або матимуть розмір пенсії менший, ніж могли би мати. Водночас, є кілька способів не втратити страховий стаж, навіть якщо ви втратили роботу.

Чимало українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зберегти страховий стаж під час війни - today.ua

Про це розповіли на "Соціальній інформаційній платформі".

Через неможливість забезпечити весь персонал роботою, багато підприємств під час війни зупинили свою діяльність, проте працівників не стали звільняти, а лише відправили їх у неоплачувану відпустку. Однак роботодавець не сплачує за них жодних податків, включаючи і єдиний соціальний внесок. Отже, страховий стаж у них не росте.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Разом з тим, є кілька способів уникнути паузи в зростанні страхового стажу під час війни. Чимало українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: як зберегти страховий стаж під час війни

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Що можна зробити?

  • Звільнитися від роботодавця, який не платить, та знайти роботу, де платять і зарплату, і всі внески.
  • Звільнитися і стати на облік у центрі зайнятості. Громадянам, які вважаються офіційно безробітними та отримують виплати із ЦЗ, час офіційного перебування у статусі безробітного зараховують до страхового стажу.
  • Знайти роботу за договором цивільно-правового характеру. І тут не обов'язково звільнятися від колишнього роботодавця. Однак можна тимчасово працювати на іншого. При цьому він не зобов'язаний оплачувати вам лікарняні, забезпечувати соцпакетом або давати відпустку. Однак він зобов'язаний сплачувати всі податки з вашої зарплати, включаючи і ЄСВ. Отже, час роботи за таким договором також буде зарахований до страхового стажу. При цьому, навіть якщо ви відпрацювали за таким договором неповний місяць, але за вас було сплачено ЄСВ у розмірі, не нижчому від мінімального страхового внеску (на сьогодні це 1430 гривень), у страховий стаж буде зараховано повний місяць.

Крім того, навіть не маючи офіційної роботи, можна укласти з державою договір добровільного пенсійного страхування та щомісяця сплачувати за ним внесок, не нижчий за мінімальний, щоби страховий стаж не переривався.

Головне