Частина українців не отримає пенсію наступного року: ПФУ посилює вимоги

Автор: Марченко Любов

В Україні пенсія стає менш доступною для громадян. З наступного року в країні посилюються вимоги для виходу на заслужений відпочинок. Для того, щоб вийти на пенсію у 60, знадобиться більший стаж, ніж потрібний був і досі.

Частина українців не отримає пенсію наступного року: ПФУ посилює вимоги - today.ua

З наступного, 2022, року пенсія стане ще менш доступною для громадян, які досягли 60-річного віку, ніж тепер. У країні стануть жорсткішими вимоги до страхового стажу. Для того, щоб вийти на пенсію у визначені законом 60 років, потрібно буде мати вже не 28 років стажу, як цьогоріч, а 29.

Причому йдеться саме про страховий стаж – час роботи, протягом якого із зарплати регулярно відраховувалися внески до Пенсійного фонду. А сьогодні, на жаль, далеко не всі українці можуть похвалитися, що працювали все життя легально.

Частина українців не отримає пенсію наступного року: ПФУ посилює вимоги Таким чином, у 2022 році вчасно вийти на пенсію зможуть лише ті громадяни, в яких на момент досягнення ними 60-річного віку набереться щонайменше 29 легально відпрацьованих років.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Цього ж року зможуть вийти на пенсію 63-річні українці, яким свого часу не вистачило страхового стажу, щоб відправитися на заслужений відпочинок як годиться, у 60. Вийти на пенсію в 63 у 2022 році зможуть громадяни, які накопичили від 19 до 29 років страхового стажу.

А для тих, хто не зможе назбирати до 63 і 19 років стажу, законом передбачено ще один віковий етап, з якого вони можуть отримати пенсійне посвідчення. Українці, які не назбирають до наступного року 19 років стажу, зможуть вийти на пенсію у 65 років за наявності хоча би 15 літ легальної праці.

Таким чином, наступного року громадяни зможуть вийти на пенсію:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • у 60 років – за наявності стажу понад 29 років;
  • у 63 роки - зі стажем від 19 до 29 років;
  • у 65 років – зі стажем від 15 до 19 років.

Ну а ті, хто не набере до 65 років і 15 років страхового стажу, на пенсію взагалі можуть не розраховувати. Їхня доля на старості – соціальна допомога, максимальний розмір якої дорівнює прожитковому мінімуму. Втім, і розмір мінімальної пенсії, яку отримують багато наших громадян, також дорівнює прожитковому мінімуму.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко розповіла, що українців можуть залишити без пенсії. На думку політика, нинішня влада лобіює зовсім не інтереси пересічних українців.

Головне