В Україні вже почали дорожчати тарифи на тепло і гарячу воду. Тристоронній меморандум, який був нещодавно підписаний Кабміном, мерами міст і Нафтогазом, не має юридичної сили. А отже, не обов'язковий до виконання.
Та й за великого бажання виконати те, що в ньому записано, вельми непросто. Таку думку висловив в інтерв'ю одному зі ЗМІ глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
"Немає такої юридичної форми документа. Меморандум не несе ніякої юридичної сили", - підкреслив Попенко.
При цьому вже у деяких містах оголосили про підвищення тарифів на опалення. Зокрема, на сайті столичної мерії з'явився проект рішення, в якому вказані нові тарифи на опалення і гарячу воду. Згідно з цим проектом вартість 1 гігакалорії становитиме 1625,65 гривні з урахуванням ПДВ. А це вже на 40% дорожче, ніж було минулої зими.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Єдиний крок, який може реально утримати тарифи на опалення на колишньому рівні - це збереження торішніх тарифів на газ для підприємств паливно-енергетичного комплексу. Однак у цьому році газ для опалення побутового сектора Нафтогаз відпускає по 7,42 гривні за кубометр, а для бюджетного сектора - і геть по 16 гривень. У минулому році тарифи від Нафтогазу були набагато нижчі.
"Я повністю впевнений, що рік тому в бюджети закладали вартість газу для теплокомуненерго не дорожче 6-7 грн. Тому вони фізично не можуть функціонувати при такій ціні. Тому і стоїть питання компенсацій, але де шукати такі компенсації - теж незрозуміло", - каже експерт.
На тлі таких сумнівів, неясності і галопуючих цін на газ не виключено, що опалювальний сезон у багатьох містах не почнеться, як зазвичай, в середині жовтня, а набагато запізниться.
Тим часом, на сайті КМДА з'явилася інформація, що в столиці знайшли спосіб не підвищувати тариф на тепло і гарячу воду. У мерії вирішили збільшити статутний капітал КП Київтеплоенерго на 2 мільярди гривень.