Медичне страхування: в Кабміні розповіли, коли програма запрацює в Україні

В Україні вже з 2023 року має бути запроваджене обов'язкове медичне страхування громадян. Зараз влада працює над його моделлю. Однак є одна перешкода, яку обов'язково слід здолати, перш ніж почати впровадження системи медичного страхування.

Медичне страхування: в Кабміні розповіли, коли програма запрацює в Україні - today.ua

Про те, коли в Україні має почати працювати система обов'язкового медичного страхування, і що для цього повинна зробити влада, розповів глава Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

За словами Радуцького, зараз влада активно працює над вибором моделі обов'язкового медичного страхування. Саме під неї, під обрану модель, будуть писатися закони і затверджуватися нормативи. Парламентарії планують завершити цей підготовчий етап за пару років, щоби почати впроваджувати медичне страхування на практиці.

"У 2023 році в Україні має бути обов'язкове медичне страхування. Сьогодні ми працюємо над вибором моделі, як тільки визначимо модель, почнемо писати закон", - говорить Михайло Радуцький.

Медичне страхування: в Кабміні розповіли, коли програма запрацює в Україні При цьому є одна, дуже серйозна причина, яка гальмує впровадження системи обов'язкового медичного страхування в Україні. Причина ця - тіньова зайнятість. До тих пір, поки з нею не буде покінчено, медичне страхування приречене на провал.

"Який би ми закон не прийняли, медичне страхування працювати не буде. Ми не допустимо введення додаткового податку для медичного страхування, але якщо в країні менше 50% білої зарплати, то звідки будуть братися кошти на медицину", - зауважує глава парламентського комітету.

Радуцький також поділився своїм баченням системи медичного страхування. Він вважає, що курирувати цей процес має Національна служба здоров'я України. Вона повинна акумулювати і розподіляти гроші, а також відповідати за стандарти якості та контролювати використання коштів.

Нагадаємо, тим часом вакцинація від коронавірусу може зупинитися. Уряд не має грошей для закупівлі нових доз.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua