Медик назвав зарплату лікарів у ковідних відділеннях: “Це втричі більше“

Зарплата лікарів, які працюють у ковідних відділеннях, сьогодні істотно вища за ту платню, що отримують інші їхні колеги. Однак і ця плата надто мала за обсяг роботи і вантаж відповідальності, який ліг на їхні плечі.

Медик назвав зарплату лікарів у ковідних відділеннях: “Це втричі більше“ - today.ua

Про те, скільки платять лікарям у відділеннях, де лікують хворих на коронавірус, розповів у телепрограмі "Право на владу" генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

За словами доктора Риженка, зарплата лікаря в ковідному відділенні нині становить 30 тисяч гривень. Це - з усіма можливими надбавками. Якщо є категорія, то зарплата може доходити і до 35 тисяч, каже директор клініки.

"Це заробітна плата людини, в якої є досвід, яка щодня рятує важких пацієнтів. Вони, по суті, перебувають цілодобово або на телефоні, або у відділенні. І це дуже мало для того, щоб працювати в таких важких підрозділах", - говорить керівник медустанови.

При цьому він також додав, що зарплата медиків в інших відділеннях втричі менша. Хоча і на них також щодня лежить чимало відповідальності.

Сергій Риженко щодень публікує короткі новини з ковідної реанімації своєї клініки. На жаль, не всі пацієнти виходять з цього відділення живими. Однак це анітрохи не применшує тієї самовіддачі, з якою зараз працює весь медперсонал відділення. Медик назвав зарплату лікарів у ковідних відділеннях: “Це втричі більше“ Так, доктор Риженко розповів про Івана - наймолодшого пацієнта, який потрапив до їхньої реанімації із тотальним ураженням легень. 19 днів 21-річний хлопець балансував на межі між життям і смертю. Весь персонал відділення радів, коли він зміг самостійно зробити перший вдих.

"Без тебе ВСЕ не має значення ... В Ірини з'явилися сльози, коли він сам почав дихати. Спочатку страх, потім сльози зливою. Вона кілька хвилин повторювала за ним дихальні рухи. 19 днів в реанімації. Іван - наймолодший пацієнт, який перебував на ШВЛ. Йому 21 рік, з міста Дніпро. Тотальне ураження легень. Трахеотомований. Його мама з ранку до ночі сотні разів обходила КОВІД-корпус в надії, що син вигляне з віконця. Сьогодні він бадьорим кроком пішов додому. Шрам на горлі нагадує про пережите. Іра Чорна , старша медсестра реанімації, прощалася з ним, як із сином, який прийшов на побувку. Ці хвилини слабкості дають їй сили боротися з КОВІДом далі, рятуючи і допомагаючи приреченим ", - написав Сергій Риженко у своєму мікроблозі.

Медик назвав зарплату лікарів у ковідних відділеннях: “Це втричі більше“ На його публікацію, як завжди, жваво відгукнулися десятки знайомих і незнайомих людей. Прокоментувала її і мати врятованого хлопця, про якого йдеться.

"Ми з Ванею дуже вдячні за вашу роботу. Велике спасибі за порятунок сина. Я вдячна всім лікарям, які боролися за життя Вані. Ви найкращі", - написала Галина Онушко, якій медики Мечникова врятували сина.

Медик назвав зарплату лікарів у ковідних відділеннях: “Це втричі більше“ Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов обіцяє, що вже в найближчому майбутньому всі лікарі матимуть мінімальну зарплату в розмірі 23 тисяч гривень. Підвищать винагороду за роботу також і медсестрам. Їм будуть платити не менше 17 тисяч.

ДЖЕРЕЛОdengi.ua