Масове безробіття та обвал рівня життя: через війну в Україні 2023 рік буде страшнішим за попередній

2023 рік, що настав, буде набагато страшніший за попередній. Наслідки війни в Україні цьогоріч відчуватимуться набагато сильніше, ніж у 2022 році. Причому їх відчують не лише українці, а й практично весь світ. Ринок праці стане вимогливішим до претендентів на роботу, безробітних на планеті стане більше, умови праці будуть жорсткішими, а рівень життя мільярдів людей чекає різкий обвал.

Масове безробіття та обвал рівня життя: через війну в Україні 2023 рік буде страшнішим за попередній - today.ua

Такі невтішні прогнози на 2023 рік дає Міжнародна організація праці.

Отже, згідно з прогнозами МОП, чисельність безробітних у світі зросте на 3 млн, а загальна кількість людей, які не мають роботи, досягне 208 млн осіб. Причому йдеться лише про офіційно зареєстрованих безробітних. Тому статистика від МОП не відображає реальної ситуації. Адже, наприклад, в Україні зараз фіксують мінімальний рівень безробіття за всю історію її незалежності. Проте всі чудово розуміють, що він такий низький через те, що більшість безробітних чоловіків воліють "не світитися" в центрах зайнятості. До речі, у наших ворогів рівень безробіття також знизився до мінімуму – з тієї ж причини.

Втрати світового ринку праці через війну в Україні накладаються на втрати через епідемію ковіду. Світ ще не встиг повністю відновитись після пандемії. А тут іще з Китаю йде хвиля нового штаму.

Масове безробіття та обвал рівня життя: через війну в Україні 2023 рік буде страшнішим за попередній

"Ми не очікуємо, що втрати, завдані під час кризи COVID-19, будуть відновлені до 2025 року", - каже директор Дослідницького департаменту МОП та координатор звіту Річард Саманс.

За прогнозами МОП, ринок праці знову почне масово повертатися до тіньової зайнятості. Причому у 2023 та найближчими роками на ринку пануватиме повна диктатура роботодавця. Отже, найманим працівникам доведеться погоджуватися на жорсткіші умови праці та зниження реальної заробітної плати.

"Багатьом працівникам доведеться погодитися на низькокваліфіковану роботу, нерідко з дуже низькою оплатою праці, іноді з недостатньою кількістю годин. Крім того, оскільки ціни зростають швидше за номінальні трудові доходи, криза вартості життя ризикує призвести до бідності більшої кількості людей", - зазначають у доповіді.

Причому, якщо війна в Україні затягнеться, то всі негативні явища у світовій економіці можуть ще більше посилитися, і людство порине у тривалу епоху зниження рівня життя.

Нагадаємо, згідно з офіційною статистикою, зараз в Україні претендує на одне робоче місце 9 безробітних. Проте насправді конкуренція за робоче місце набагато вища.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua