Малі сонячні електростанції: як змусити державу платити за електроенергію замість громадян

Автор: Марченко Любов

Малі сонячні електростанції (СЕС) поступово перетворюються в Україні з екзотики у цілком буденне явище. Масовим поки назвати його не можна, однак ряди власників малих СЕС поповнюються день при дні.

Малі сонячні електростанції: як змусити державу платити за електроенергію замість громадян - today.ua

Про те, що процес пішов, свідчить статистика. Якщо наприкінці 2015 року на всю Україну налічувалося лише 240 сімей, що мають власні СЕС, то вже на кінець першого кварталу 2021 року таких сімей в нашій країні - майже 32 тисячі, і чисельність власників малих сонячних електростанцій безперервно зростає.

"Кожна сім'я може приєднатися до цього глобального тренду, використовувати "чисті" джерела, інвестувати кошти в свою енергонезалежність, платити менше за квартплату і при цьому сприяти зменшенню викидів СО2 і поліпшенню екології. За цим майбутнє, яке ми створюємо сьогодні", - говорить в.о. голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Костянтин Гура.

Уже такою кількістю малих СЕС, як сьогодні є в Україні, виробляється близько 1 мільйона МВт-годин "зеленої" електроенергії на рік. Цієї енергією можна забезпечувати протягом року близько 320 тисяч домогосподарств. Тобто, фактично одна мала СЕС може виробляти струм для десяти сімей. Малі сонячні електростанції: як змусити державу платити за електроенергію замість громадян Ну, а оскільки ці електростанції знаходяться у власності окремих сімей, то вироблені ними надлишки електроенергії віддаються в ЄЕСУ по "зеленому" тарифу. Таким чином, домоволодіння не лише забезпечує себе по суті безкоштовною енергією, але й заробляє на її генерації.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

Українці ще не звикли до такого масового явища - коли не вони платять державі за електрику, а держава платить їм. Однак у перспективі таких приватних донорів ЄЕСУ буде ставати дедалі більше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, вигода від такого вкладення грошей - всебічна. Тут і безкоштовна електроенергія, і можливість заробляти на її надлишках, і участь в глобальній місії зі скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу та збереження кліматичної рівноваги на планеті.

Нагадаємо, в рамках глобальної стратегії переходу до безвуглецевої енергетики Україні готують роль водневої держави. У нас планують виробляти водень і потім гнати його по трубах нашої ГТС у Європу.