Литва пропонує українським біженцям вигідну роботу: зарплата вища, ніж у Польщі

Автор: Марченко Любов

У той час, як багато країн Європи демонструють втому від мігрантів, Литва готова приймати у себе українських біженців і надалі. Їм пропонують роботу в багатьох галузях, причому зарплата у Литві відчутно вища, ніж у сусідній Польщі.

Литва пропонує українським біженцям вигідну роботу: зарплата вища, ніж у Польщі - today.ua

Чим готові зваблювати литовці українських біженців, повідомляє Міграційна платформа EWL.

Отже, у Литві зарплата не кардинальна, але все ж таки відрізняється від польської на краще. Так, якщо в Польщі середня зарплата стаовить на наші гроші 49,6 тис. грн, то у Литві її розмір дорівнює 67,3 тис. грн. Мінімалка також у Литві вища, хоч і не настільки: 34 тис. грн проти 32,1.

При цьому працевлаштуватись українським біженцям у Литві можна досить легко. Тамтешній ринок праці поки що не пересичений мігрантами. Тому без проблем можна знайти роботу на виробництві, у сфері послуг, у сфері готельного бізнесу, у будівництві, а також у торгівлі як оптовій, так і роздрібній.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Так, навіть помічник кухаря там матиме 32,3 тис. грн, а кухареві, залежно від закладу та кваліфікації, заплатять від 44,4 до 60,6 тис. грн. На заводі, який виробляє кабелі, можна з доплатами та бонусами отримати від 40,3-52,5 тис. грн. Дуже непогано готові платити в цій країні працівникам, які висаджують дерева. Їхній заробіток може доходити до 68,7 тис. грн.

Литва пропонує українським біженцям вигідну роботу: зарплата вища, ніж у Польщі

Взагалі, роботодавці у Литві не скупляться на бонуси для найманих працівників. Якщо працівник хороший, то він регулярно отримуватиме премії. Крім того, багато підприємств приваблюють персонал безкоштовним харчуванням, яке дають один раз або навіть двічі на день.

"Литва також є однією з небагатьох країн ЄС, яка надає житло для працівників безкоштовно. Це дозволяє українцям значно заощадити на витратах", – каже директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

У Литві, як і в інших країнах ЄС, українські біженці можуть розраховувати на статус тимчасового захисту. Ті, хто отримав такий статус, мають право на доступ до легального працевлаштування, медичного страхування, а також безкоштовної освіти та соцзахисту.

"Наразі навіть ті громадяни України, які в останній рік перебували в інших країнах ЄС і були під їхнім захистом (наприклад, у Чехії чи Німеччині), можуть без проблем отримати тимчасовий захист у Литві", – розповіла керівник відділу легалізації Міграційної платформи EWL. Марія Кузенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не дивно, що понад третину опитаних українських біженців виявили бажання залишитися в цій країні і після завершення війни в Україні, розглядаючи Литву як місце для постійного проживання.

Нагадаємо, провідні компанії світу обіцяють відкрити в Європі понад 13 тисяч робочих місць.

Головне