З понеділка, 1 листопада, Київ офіційно увійшов до "червоної" зони. В усіх громадських закладах та у транспорті - обмеження для нещеплених громадян. Локдаун у Києві відправив усі школи та всіх школярів без винятку на дистанційне навчання. Проте батьки учнів молодшої школи вимагають, щоб їхнім дітям дозволили очне навчання.
Петиція з такою вимогою з'явилася на сайті КМДА лише в п'ятницю, 29 жовтня, але за кілька днів вона вже набрала півтори норми від необхідної кількості голосів.
Нічого дивного в цьому немає. Багато батьків молодших школярів просто у розпачі. Їм немає з ким залишити вдома дітей. Не у всіх є бабусі та дідусі, здатні доглянути дітей. Причому не лише за тим, як вони навчаються дистанційно, а й просто за тим, щоб вони не завдали шкоди, насамперед, собі. Адже 6-7-річні діти ще не можуть повною мірою усвідомлювати свої дії.
"Батьки школярів змушені працювати, і більшість із них не мають можливості взяти оплачувану відпустку на період закриття шкіл, не мають няні чи бабусі на допомогу. При цьому залишати дитину 6-10 років удома саму безвідповідально, небезпечно, непродуктивно для навчання і за це передбачено покарання Кримінальним кодексом України (невідповідне виконання батьківських обов'язків, залишення у небезпеці).", - пише автор петиції Аліна Панченко.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
По суті батьків поставили перед вибором: або кидати роботу і сидіти вдома з дітьми без грошей, або щодня залишати малюків удома одних, наражаючи їх на небезпеку. Тож батьки просять Київську держадміністрацію дозволити дітям 1-4 класів відвідувати школу.
Офіційної відповіді на цю петицію від влади поки що немає, проте киянам пояснили, чому цього разу влада вирішила відправити на дистанційку всіх школярів.
За словами голови Держспоживслужби в Києві Олега Рубана, коронавірус помітно "помолодшав", на штам Дельта хворіє багато молодих людей і навіть дітей. Зараз, коли щеплених дорослих із кожним днем стає дедалі більше, саме діти є основними переносниками та рушійною силою штаму Дельта.
"З метою зниження зростання захворюваності саме обмеження спілкування даного контингенту дітей з дорослими, а це майже 30% - понад 900 тисяч осіб (учні та педагоги) - дозволить знизити поширення епідемії у Києві. Тому цього тижня спостерігатимемо за показниками, а далі вже ухвалюватимуть рішення про можливий перехід на звичайне очне навчання", - розповів Рубан.
Як тільки у Києві намітиться позитивна динаміка в ситуації із захворюванням на коронавірус, міська комісія ТЕБ та НС розгляне можливість повернення до шкіл хоча б учнів молодших класів. Однак поки що ситуація з ковідом загрозлива, і пом'якшувати локдаун у Києві немає жодних підстав.