Ціни на літній відпочинок у Туреччині цього року можуть зрости вдвічі. Причина такого стрімкого зростання вартості – у фінансово-енергетичній кризі, яка накрила країну. Річна інфляція в країні сягнула понад 93%. Тобто ціни на все зросли майже вдвічі.
"Ще недавно частка енергії у статтях витрат готелю становила 4-8%, зараз вона досягає майже 100%, тобто на оплату йдуть усі наші доходи. І це ми ще не знаємо, як зростуть ціни на електрику та продукти до кінця зимового періоду" , - каже віце-президент Егейської асоціації туристичних підприємств та розміщення Бюлент Зюзер.
За підсумками року (з січня 2021 року до січня 2022) інфляція в країні склала 93,53%. Причому в січні 2022 року її темпи прискорились порівняно з груднем 2021 року: 142,06% проти 122,76% у грудні. Такої інфляції у країні не було із 1994 року, розповіли в Турецькому статистичному інституті.
"Наприклад, почала зростати вартість складування продуктів. Раніше, щоб заощадити, ми закуповували оптові партії їжі та зберігали їх у морозильниках, але зараз рахунок за електрику знищить цю економію", - розповів експерт з асоціації туристичних підприємств.
Після того, як у січні різко зросли ціни на енергоносії, вартість проживання в готелях, порівняно з грудневою, зросла відразу на 78%. А якщо порівнювати її із січнем 2021 року, то вона стала вищою на 137%. Так, у січні 2021 року середня добова ціна проживання в готелях Анталії становила 258 лір. А в січні 2022 року постояльцям вже довелося платити 614 лір.
Причому зростання цін на все продовжується. Тому не виключено, що туристичні послуги дорожчатимуть і надалі. Отже, туристам, які звикли до дешевого та якісного відпочинку в Туреччині, доведеться або розв'язувати новий мішок із грошима, або шукати місце де подешевше.
Нагадаємо, українці, яким не доводиться рахувати кожну копійку, успішно відпочивають на Сейшелах, у Мексиці, на Занзібарі та в інших райських місцях. Так, шоумен Володимир Остапчук із дружиною зараз відпочиває на Мальдівах.