Today.ua

У Мінсоцполітики розповіли, яка пенсія чекає ФОПів

Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна розповіла, яка пенсія буде у більшості українських ФОПів. Вони зможуть розраховувати лише на мінімальні виплати.

Переважна більшість українських ФОПів платить мінімальні внески зі свого заробітку, і тому розраховувати на велику пенсію в старості вони не зможуть. Їм доведеться задовольнятися малим. За теперішніх часів мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму для людей непрацездатного віку. На сьогодні вона не дотягує навіть до 2 тисяч гривень - лише 1769. Звичайно, з часом прожитковий мінімум зростатиме, проте в порівнянні з іншими пенсіонерами, у підприємців будуть залишатися мінімальні виплати.

"Більшість ФОПів платять внески з мінімальної зарплати. Тому можуть розраховувати тільки на мінімальну пенсію. Знову ж таки, якщо є стаж. З одного боку, ніхто не хоче йти на низькі пенсії, з іншого - ФОПи платять мінімум, таким чином, просто" купуючи " собі стаж ", - говорить глава Мінсоцполітики.

У майбутньому ситуацію може виправити накопичувальна пенсія, яку зараз активно намагається впровадити уряд. Якщо підприємці будуть платити в накопичувальний фонд не мінімальні суми, то із виходом на пенсію можуть розраховувати на прийнятні виплати. Однак, якщо для більшості працюючих українців відрахування в накопичувальний фонд планують зробити обов'язковими, то для підприємців, скоріш за все, вони будуть добровільними.

"Сьогодні в депутатському законопроекті, з яким ми працюємо, мова йде про те, що ФОПи братимуть участь в обов'язковому накопичувальному рівні добровільно. І тоді який у людини вибір? Або платити мінімальний внесок і бути на мінімальної пенсії або добровільно платити більше", - підсумувала Марина Лазебна.

Хоча психологи запевняють, що переважній більшості людей не властиво в молодості збирати гроші на старість. Тому відрахування в накопичувальний фонд потрібно робити обов'язковими для всіх.

Нагадаємо, уряд всерйоз перейнявся розміром прожиткового мінімуму. Його хочуть хоча б трохи наблизити до реальних потреб людей. Однак при цьому доведеться підтягувати дуже багато виплат, які до нього "прив'язані", і це може утворити величезну діру в бюджеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ