Лазебна розповіла, що потрібно зробити, щоб отримати мінімальну пенсію 7000 гривень

Коли в Україні почне працювати система накопичувальних пенсій, то мінімальна пенсія українців становитиме близько 7000 гривень. Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна, виступаючи в ефірі одного з українських телеканалів.

Лазебна розповіла, що потрібно зробити, щоб отримати мінімальну пенсію 7000 гривень - today.ua

За словами міністра, вона особисто все ретельно розрахувала і представила ці свої розрахунки президенту Володимиру Зеленському. Передувала цьому дискусія міністра з гарантом щодо доцільності запровадження накопичувальної системи. Зеленський сумнівався, чи потрібно це взагалі. Лазебна доводила, що іншого виходу немає.

Ситуація, що склалася в Пенсійному фонді, вселяє тривогу, говорить чиновниця. У 2016 році було удвічі зменшено ЄСВ. Економіку з тіні це не вивело, зате вдвічі скоротилися надходження до Пенсійного фонду. І він вже сьогодні не справляється з навантаженням. Далі ситуація буде лише посилюватися, тому що в країні погіршується демографічна ситуація.

"Сьогодні нам важко індексувати пенсії і взагалі пояснювати людям, чому такі малі розміри пенсій, коли і карантин, і економіка не росте", - пояснила Лазебна.

Щоб не бути голослівною, Марина Лазебна зробила розрахунки по майбутніх накопичувальних пенсіях і представила їх президенту.

"Я окремо зробила розрахунок - я з ним і прийшла - де показала на мінімальному внеску, коли 300 гривень людина заплатить на свій рахунок накопичувальний, 300 гривень туди перерахує її роботодавець, і як ці 600 гривень за певний період часу перетворюються в її власний людський капітал, який потім людина може використовувати на пенсію ", - розповіла міністр.

Лазебна розповіла, що потрібно зробити, щоб отримати мінімальну пенсію 7000 гривень Її розрахунки показали, що людина з мінімальною пенсією зможе щомісяця отримувати з особистого накопичувального фонду доплату в розмірі 3200 гривень.

Вкупі з виплатою із солідарного Пенсійного фонду буде близько 7000 гривень. Це і буде мінімальна пенсія українця, який зможе отримувати її з двох фондів, стверджує Марина Лазебна.

Правда, при цьому чиновниця зробила ремарку, що для цього потрібно "навести порядок у солідарній системі". Очевидно, вона має на увазі повну легалізацію ринку праці, створення нових робочих місць і повернення всіх українців працездатного віку з-за кордону додому.

Нагадаємо, критики накопичувальної системи стверджують, що її введення в Україні зараз не на часі. Для того, щоб вона була ефективна, потрібне верховенство права і розвинений фондовий ринок.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...