Українцям розповіли, що потрібно зробити, щоб отримувати субсидію, маючи борги з комуналки

Борги за комуналку не є непереборною перешкодою для отримання допомоги від держави. Субсидія може бути оформлена і з боргами. Щоправда, її дадуть не всім.

Українцям розповіли, що потрібно зробити, щоб отримувати субсидію, маючи борги з комуналки - today.ua

Взагалі, з боргами за комуналку субсидію не дають. Якщо заборгованість перевищує 3 місяці, та її загальна сума вища за 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень), то з думкою про субсидію можна розлучитися.

Проте держава дає шанс боржникам. Вони мають три способи отримати субсидію на оплату комуналки, каже голова Мінсоцполітики Марина Лазебна. Українцям розповіли, що потрібно зробити, щоб отримувати субсидію, маючи борги з комуналки Перший спосіб – найпростіший: сплатити борги комунальникам та розпочати стосунки з ними з чистого аркуша.

Проте далеко не всі українці мають такі гроші, щоби одразу віддати всі комунальні борги. У багатьох вони й виникли через те, що не було грошей.

Другий спосіб – укласти договори щодо реструктуризації комунальної заборгованості із тими постачальниками послуг, яким заборгував споживач. Тоді із цими договорами можна претендувати на отримання субсидії. Щоправда, боржник повинен пам'ятати, що як тільки він порушить терміни виплат за договором, "карета перетвориться на гарбуз" – субсидії його позбавлять.

Третій спосіб стосується випадків, коли боржник вважає, що борг йому нарахований постачальником необгрунтовано. У такому разі він має обстоювати свої права у суді. Маючи на руках копію ухвали про відкриття провадження у справі, боржник також може звернутися до служби соцзахисту за субсидією.

А взагалі, звісно, краще не накопичувати комунальних боргів. Тоді отримати субсидію набагато простіше. Хоча обходитися без боргів українцям буде дедалі складніше. Адже тарифи на комунальні послуги зростають із кожним роком, і доходи українців не встигають за їхнім зростанням.

При цьому слід пам'ятати, що за певної суми комунального боргу у боржника можуть забрати житло. Навіть якщо воно єдине.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua