Міністр назвала головні ризики накопичувальної пенсії в Україні

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на те, що влада активно пропагує накопичувальну пенсійну систему, яка буде альтернативою солідарній, і твердо має намір впровадити її в Україні вже з 2023 року, накопичувальна пенсія містить у собі чимало ризиків.

Міністр назвала головні ризики накопичувальної пенсії в Україні - today.ua

Це відверто визнала чи не головна прихильниця накопичувальної пенсії в Україні - глава Мінсоцполітики Марина Лазебна. Вона вважає, що запровадження обов'язкової накопичувальної пенсії - це неминучість. І чим швидше Україна усвідомить цю неминучість і візьметься за її впровадження, тим більше шансів у теперішніх 30-35-річних українців отримувати хоч якусь допомогу на старості.

Адже солідарна пенсійна система, яка нині існує в Україні, не в силах забезпечити нашим громадянам похилого віку гідне існування на старості. Багато українців отримують мінімальну пенсію, за яку сьогодні неможливо прожити. При цьому, як кажуть демографи і соціологи, із часом ця негативна ситуація ще погіршиться: коефіцієнт заміщення зарплати пенсією (відсоток від зарплати, який припадає на пенсію) знизиться ще. Може виникнути ситуація, коли держава зможе виплачувати всім літнім громадянам, незалежно від їхнього стажу роботи і заробітків, лише мінімальну пенсію.

Причини для зниження пенсійних виплат відомі: низька народжуваність і негативна демографія в країні, низькі зарплати працюючих громадян, з яких відраховуються гроші в Пенсійний фонд, тіньова зайнятість.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Таким чином, уряд бачить єдиний вихід у запровадженні накопичувальної пенсії, яка через 20-30 років може стати єдиним джерелом доходу для літніх українців. Однак Марина Лазебна змушена визнати, що накопичувальна пенсія в Україні містить у собі чимало ризиків. Міністр назвала головні ризики накопичувальної пенсії в Україні

Міністр виділила три головні чинники ризику накопичувальної пенсії

  1. Відсутність в країні регулятора, який міг би ретельно стежити за діяльністю накопичувальних фондів і контролювати їх.
  2. Відсутність надійних об'єктів вкладення інвестицій, в які можна було би вкладати гроші фондів і примножувати їх.
  3. Відсутність механізму повернення пенсійних грошей у випадках ліквідації емітентів цінних паперів і банків, в які були вкладені пенсійні заощадження.

Незважаючи на те, що цих факторів ризику лише три, вони настільки фундаментальні, що підривають довіру громадян до всієї системи накопичувальної пенсії в корені.

"Нам ніхто не пробачить помилки", - заявила міністр.

Тому вона вважає, що після прийняття закону про накопичувальну пенсії знадобиться ще мінімум півтора року, щоб налагодити всі механізми, які будуть її захищати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, що стосується другого пункту, то тут Марина Лазебна явно погарячкувала. У державі, яка 30 років не займалася виробничим сектором економіки, навряд чи можна за півтора року знайти багато об'єктів, які підійдуть для надійного вкладення і примноження інвестицій.

Нагадаємо, в Україні пенсія суддів більш ніж у 40 разів вище мінімальної. Відставним служителям Феміди в середньому платять 77 тисяч гривень на місяць.