Киянам повідомили, як можна перевірити правильність нарахування плати за опалення

Автор: Марченко Любов

З'явився електронний сервіс, на якому кияни можуть дізнатися про обсяг теплоспоживання свого будинку, а також самостійно підрахувати, якою має бути плата за опалення для кожної квартири.

Киянам повідомили, як можна перевірити правильність нарахування плати за опалення - today.ua

Про це стало відомо із інформації КМДА.

Якщо обсяги споживання газу, електроенергії, гарячої та холодної води багато громадян фіксують за квартирними лічильниками, то обсяг споживання теплової енергії найчастіше можна дізнатися лише зі щомісячного рахунку за опалення. Однак ніхто не може відповісти, чому цій квартирі нарахували саме таку суму за опалення, а іншій – іншу.

Справа в тому, що теплові лічильники коштують дуже дорого, і далеко не всі можуть собі дозволити їхню установку. До того ж, вони показують лише кількість тепла, спожиту конкретним житлом, при цьому не враховуючи витрати теплової енергії на опалення місць загального користування. Однак до підсумкової плати за опалення входить і вартість обігріву загальної площі.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Але тепер кияни можуть дізнатися, скільки сумарно тепла спожив їхній будинок, а також підрахувати, яку частину цієї суми доведеться сплатити мешканцям кожної квартири. Про це можна дізнатися, зайшовши на сайт teplo.org.ua

Киянам повідомили, як можна перевірити правильність нарахування плати за опалення

Там потрібно ввести адресу свого будинку – вулицю та його номер.

З цих вихідних даних з'явиться інформація наступного характеру:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • опалювальна площа будинку;
  • площа місць загального користування, що опалюються;
  • наявність приладів обліку теплової енергії;
  • обсяг спожитої будинком теплової енергії;
  • джерело теплопостачання.

При цьому на сайті передбачена ще одна функція – автоматичне порівняння енергоефективності обраного будинку з однією із найбільш енергоефективних багатоповерхівок столиці. Розробники сайту також акцентують увагу, що наразі він ще працює в тестовому режимі.

Нагадаємо, деякі тарифи на комуналку не підвищуватимуться до закінчення війни, оскільки вони захищені мораторієм на підвищення. Однак, заборона діє не для всіх тарифів.