Перші платіжки за опалення, отримані киянами, багатьох налякали. Якщо для побутового сектора влада ще сяк-так утримує тарифи на тепло, то підприємствам доведеться сплачувати за гігакалорії непомірні ціни.
Вартість однієї гігакалорії тепла для підприємств та організацій склала 6696,81 гривні. І це, як мінімум, у чотири рази вище, ніж було минулого року.
Про це повідомив у своєму Facebook голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
"Ви розумієте, що це означає? Що ціни зростуть на все без винятку, а малий та середній бізнес ляже майже весь без винятку... бо таку оренду потягнуть далеко не всі...", - пише Попенко.
Проте це ще не все, каже експерт. Виявляється, і побутовий сектор не весь забезпечений газом за низьким тарифом. Не всі змогли "вписатись" у меморандум, підписаний владою з постачальниками газу і комунальниками, щодо постачання газу для підприємств ТКЕ за фіксованим тарифом.
"Деякі ЖК не змогли потрапити в меморандум і отримати від Нафтогазу дешевий газ, і змушені закуповувати його за біржовою ціною. При цьому вартість ЖКу виросла до 4500 грн. Це Київ, ЖК НОВА Англія наприклад", - розповідає Олег Попенко.
Втім, і це ще не все. Місцева влада поки не отримала жодної копійки з обіцяної компенсації різниці в тарифах на газ. Отже, щохвилини ця нестабільна рівновага, якої вдалося досягти завдяки підписанню меморандуму, може порушитися. І тоді фіксована ціна на газ, за якою його відпускають підприємствам теплової комунальної енергетики спеціально для опалення побутового сектора, може злетіти до ринкових показників.
"Тому скоро тарифи на тепло зрівняються по всій Україні до ЖК НОВА Англія. І так, це означає, що борги за комуналку зростуть у геометричній прогресії і скоро платити в Україні буде нічим... і нікому", - завершує похмуру картину комунального апокаліпсису Олег Попенко.
Нагадаємо, у Києві знизили тариф на опалення для мешканців багатоповерхівок.