Незважаючи на всі зусилля, що були зроблені НБУ задля стримування зростання курсу валют, курс долара в Україні неухильно росте. Не за горами та година, коли він здолає позначку 40 гривень. Причому це питання найближчих тижнів.
У цьому, на жаль, переконаний нардеп від "Голосу" Ярослав Желєзняк. І про це він написав у своєму Telegram-каналі.
Вже у п'ятницю, 20 травня, долар продавали на чорному ринку за 37,50 гривні, а за євро просили 39. Проте вже найближчим часом курс долара за 20 травня може здатися українцям цілком прийнятним, адже 40 гривень за долар – перспектива найближчого часу.
"Це результат заблокованого експорту та ...нестачі грошей, яка благополучно покривається емісією Нацбанку. І звинувачувати їх тут не треба. Як ще покривати розрив?", - пише нардеп.
При цьому він зауважує, що в деяких регіонах вже 19 травня не виплатили заплановані гроші з бюджету. І взяти їх просто немає звідки. Багато підприємств закрилися, багато скоротили виробництво. А ще, багато з тих, які не скоротили обсягів і не закрилися, перейшли на спрощене оподаткування, що знизило податкові надходження від них. Казна спорожніла також через скасування мита та заборону на імпорт багатьох товарів.
"Якщо нічого не міняти, курс 40 грн за долар - питання лише часу. Причому тижнів", – прогнозує нардеп.
Звичайно, з таким курсом неминуче знову зростуть ціни на все. Українці і так ледве встигають фіксувати щоденні зміни цінників у магазинах. Вони ростуть вже не в арифметичній, а іноді і в геометричній прогресії. Стане дорожче все: від пального до хліба.
"І всі ми заплатимо більше. Саме тому інфляцію називають податком на бідність", – попереджає Желєзняк.
Отже, популістичні заяви деяких політиків та активістів він вважає недоречними. Зараз політики мають думати про те, як відстояти країну на фронті й утримати її на краю фінансової прірви, а не про те, як усім подобатися.
Нагадаємо, якщо війна продовжуватиметься, то уряду вже до осені доведеться йти на вкрай непопулярні заходи: підвищувати податки, а також скорочувати соцвиплати та зарплати бюджетникам.